NaStyku.pl

Na granicy

fot. eLuban.pl

Wypadek na Jeziorze Berzdorfer

Na granicy
poniedziałek, 10 lipca 2023, 09:02
Jak informuje portal eLuban.pl wczoraj doszło do wypadku na jeziorze Berzdorfer See. Strażak z Lubania, wypoczywający z rodziną i przyjaciółmi zobaczył zaniepokojoną kobietę, która szukała kogoś w wodzie. Okazało się, że męża który zniknął pod wodą.
fot. Nasze Zoo

Wakacyjna akcja w Naszym Zoo Görlitz - Zgorzelec

Na granicy
piątek, 07 lipca 2023, 09:26
W pierwszy poniedziałek letnich wakacji w Saksonii, goście odwiedzający Zoo Görlitz, zarówno milusińscy, jak i nieco starsi, mogą się wykazać kreatywnością.
fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu migrantów, czterech „kurierów” i dwa samochody

Na granicy
wtorek, 27 czerwca 2023, 08:47
Wspólny polsko-niemiecki patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymał w powiecie zgorzeleckim dziesięciu cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce nielegalnie. Razem z nimi wpadło czterech „kurierów”, którzy pomagali w tym przestępczym procederze.
fot. NOSG

Polacy chcieli zarobić na przerzucie cudzoziemców do Niemiec

Na granicy
poniedziałek, 19 czerwca 2023, 10:53
Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali sześciu cudzoziemców, którzy usiłowali wbrew przepisom przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Razem z nimi zatrzymano dwóch Polaków.
fot. PAP

Jak się ma medyk i pacjent z Ukrainy w Polsce?

Na granicy
poniedziałek, 19 czerwca 2023, 09:46
Fundacja Rozwoju Europy Środkowo-Wschodniej zbadała jak przebywający w Polsce Ukraińcy korzystają z polskiego systemu opieki zdrowotnej oraz jak swoją sytuację widzą medycy z krajów Europy Wschodniej.
fot. Organizator

Przed nami ViaThea – 27. festiwal teatrów ulicznych

Na granicy
czwartek, 15 czerwca 2023, 09:47
Grupy teatralne, komedianci, akrobaci, tancerze – ViaThea 2023 zbliża się wielkimi krokami. 6-8 lipca ulice, place oraz parki Zgorzelca i Görlitz staną się wielką sceną dla międzynarodowych grup teatralnych.