NaStyku.pl

Na granicy

Rondo przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Getta, Warszawskiej, Staszica, Daszyńskiego i Okrzei

Podsumowanie spotkania dotyczącego rewitalizacji Europamiasta

Na granicy
poniedziałek, 03 lutego 2020, 08:42
22.01 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się pierwsza w tym roku rozmowa Europamiasta dot. aktualnych działań rewitalizacyjnych w Zgorzelcu i Görlitz. Spotkanie miało charakter otwarty i było tłumaczone symultanicznie na język polski i niemiecki.
Straż Graniczna / fot. NOSG

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu

Na granicy
czwartek, 30 stycznia 2020, 10:26
40-letni obywatel Rumunii, poszukiwany czerwoną notą Interpolu, został zatrzymany podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4. Informację przekazał Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.
Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz

Dzień Otwartych Drzwi w Augustum-Annen-Gymnasium

Na granicy
poniedziałek, 27 stycznia 2020, 13:22
Jak wygląda nauka w saksońskiej szkole? Jakie zalety niesie ze sobą edukacja po drugiej stronie granicy? Jakie są warunki przyjęcia do dwunarodowego-dwujęzycznego polsko-niemieckiego profilu kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz?
Pomnik w Görlitz od 1948 roku upamiętnia ofiary narodowego socjalizmu

Dzień Pamięci Ofiar

Na granicy
piątek, 24 stycznia 2020, 15:46
W poniedziałek, 27 stycznia, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holocaustu. Zgorzelecki samorząd uczci pamięć ofiar obozów koncentracyjnych złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy pod pomnikami w Görlitz i Zgorzelcu.
Kalendarz Kids 4 Wildlife 2020

Nasze Zoo bawi i uczy

Na granicy
środa, 22 stycznia 2020, 14:48
Od dwóch lat polskie i niemieckie przedszkola z naszego regionu cieszą się wolnym wstępem do görlitzkiego zoo. Z oferty skorzystało już ponad 1000 placówek, w tym aż 21 z Polski.
Skradziony samochód oraz funkcjonariusz straży granicznej / fot NOSG

Odzyskano samochód o wartości 160 tys. zł

Na granicy
wtorek, 21 stycznia 2020, 10:55
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu odzyskali skradziony w Niemczech samochód marki Fiat Camper o wartości 160 tys. zł – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
1, 2, dużo.... mangust w Naszym Zoo / fot. C. Hammer

Od A jak Axolotl do Z jak złotogłowa marmozeta

Na granicy
piątek, 17 stycznia 2020, 10:51
Jesteście ciekawi, ile zwierząt zamieszkuje Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec? Jak w każdej firmie, tak również w pobliskim ogrodzie zoologicznym, na przełomie roku prowadzona jest inwentaryzacja.