NaStyku.pl

Agresywny Ukrainiec rzucił się z pięściami na funkcjonariuszy

Agresywny Ukrainiec został na gorącym uczynku zatrzymany przez funkcjonariuszy SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf.
fot. NOSG
fot. NOSG

Funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf w czwartek (8 lutego), podczas realizacji zadań służbowych mających na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji w powiecie bolesławieckim otrzymali informację o mężczyźnie, prawdopodobnie cudzoziemcu, który próbuje włamać się do domu na prywatnej posesji. Z uwagi na fakt, że funkcjonariusze SG pełnili służbę blisko miejsca tego zdarzenia, niezwłocznie podjechali pod wskazany adres w gminie Nowogrodziec. Wezwali pod wskazany adres także policjantów. Chwilę później udało się strażnikom granicznym z polsko-niemieckiego patrolu przyłapać na gorącym uczynku młodego Ukraińca, który właśnie włamywał się do jednego z domów jednorodzinnych.

Cudzoziemiec nie stosował się do poleceń oraz wezwań funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem. Z każdą chwilą był coraz bardziej nerwowy i agresywny. Jakby tego było mało, 31-letni obywatel Ukrainy nagle zaatakował trzech interweniujących funkcjonariuszy (dwóch ze zgorzeleckiej placówki SG oraz funkcjonariusza niemieckiej policji BPol). Ukrainiec szybko został obezwładniony, zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego w postaci kajdanek, jednak zdołał poturbować interweniujących funkcjonariuszy SG.

31-latek, który jeszcze niedawno starał się o uzyskanie zgody na pobyt czasowy w Polsce, wszystko swoim zachowaniem zaprzepaścił. Cudzoziemca za znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych zatrzymano i zgodnie z kompetencjami przekazano bolesławieckim policjantom. Mężczyzna odpowie także za próbę kradzieży z włamaniem. Niezależnie od tego wobec Ukraińca wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.  

Decyzją sądu cudzoziemiec będzie mógł odpowiadać z wolnej stopy. Za popełnione czyny Ukraińcowi grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Gekon zwierzęciem roku 2024

Na granicy
piątek, 02 lutego 2024, 10:08
31 stycznia 2024 w akwarium w Zoo Köln zaprezentowano zwierzę roku 2024, gekona. Hodując różne gatunki gekonów, załoga tamtejszego akwarium, wnosi znaczący wkład w ratowanie tego gatunku przed wyginięciem.

Zobacz również