NaStyku.pl

Zakaz fajerwerków na moście Staromiejskim w Sylwestra

Osobom, które naruszą ten zakaz, grozi odebranie tych materiałów i kara grzywny.
fot. UM Goerlitz
fot. UM Goerlitz

Zakaz fajerwerków na moście Staromiejskim w Sylwestra. Nadburmistrz Miasta Görlitz wprowadził zakaz odpalania materiałów pirotechnicznych (fajerwerków) w Sylwestra, 31 grudnia 2023, od godz. 22:00 do godz. 2:00 w Nowy Rok, 1 stycznia 2024, na niemieckiej części mostu Staromiejskiego i przyległych ulicach Uferstraβe, Hotherstraβe, Neiβstraβe i Bei der Peterskirche w Görlitz. Osobom, które naruszą ten zakaz, grozi odebranie tych materiałów i kara grzywny. Wprowadzenie zakazu jest podyktowane względami bezpieczeństwa mienia i osób witających Nowy Rok na moście Staromiejskim łączącym Zgorzelec i Görlitz.

Parkowanie w Görlitz bez opłat. W dniach 22 grudnia 2023 – 2 stycznia 2024 na terenie miasta Görlitz będą nieczynne parkomaty miejskie. Parkowanie jest w tym okresie bezpłatne, ale należy pamiętać o maksymalnym czasie parkowania i o wyłożeniu w samochodzie karty parkowania z zaznaczoną godziną rozpoczęcia parkowania.

Urząd Miasta Görlitz jest nieczynny od 27 grudnia 2023 do 1 stycznia 2024, za wyjątkiem Urzędu Stanu Cywilnego, który w sprawach zgłaszania zgonów przyjmuje interesantów w dniach 27-29 grudnia w godz. 9:00 – 11:00, wejście od ulicy Brüderstraße 7 (winda).

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również