NaStyku.pl

Na granicy

fot. G. Drozd

Tybetański festyn w Zoo Görlitz

Na granicy
czwartek, 09 marca 2023, 09:22
Goście odwiedzający goerlitzkie zoo każdego dnia mogą zanurzyć się w fascynującej kulturze tybetańskiej, pośród jaków, wielbłądów dwugarbnych, jeżozwierzy i innych zwierząt, w jedynej wiosce tybetańskiej w Europie.
fot. www.zoo-goerlitz.de

Miłosne opowieści ze świata zwierząt w Zoo Görlitz

Na granicy
piątek, 10 lutego 2023, 09:43
Czy zwierzęta też się całują? Jak randkują zwierzęta w zoo? I czy zwierzęce dzieci chodzą do przedszkola? Młodzi i starsi poszukiwacze przygód mogą poznać sedno tych pasjonujących pytań w pierwszym tygodniu ferii zimowych w Zoo Görlitz.
fot. HZS Libereckeho kraje

Poważny wypadek w Hradku nad Nysą

Na granicy
wtorek, 31 stycznia 2023, 11:05
Miniony weekend I trudne warunki pogodowe dały się również we znaki strażakom z Kraju Libereckiego. Jak informują, w ostatnich dniach interweniowali do 50 wypadków i kolizji drogowych.
fot. Dyrektor zoo i przewodniczący ZGAP / Źródło: C. Hammer

Kolorowej piękności zagraża brak przestrzeni życiowej

Na granicy
wtorek, 31 stycznia 2023, 10:47
30 stycznia 2023 w zoo w Wuppertal zaprezentowano zwierzę roku 2023, arę. Patron kampanii, Oliver Krischer, minister środowiska, ochrony przyrody i transportu w Nadrenii Północnej-Westfalii, mógł podziwiać zagrożone wyginięciem ary hiacyntowe.
fot. Nasze Zoo

Od A jak ara do Z jak złotogłowa marmozeta

Na granicy
poniedziałek, 23 stycznia 2023, 09:19
Na początku każdego roku większość wydarzeń w zoo związanych jest z liczeniem zwierząt, tak było też w 2023 roku. Inwentaryzacja w zoo to nie lada wyzwanie, które wymaga od opiekunów zwierząt dużo cierpliwości i pracy zespołowej.