NaStyku.pl

Na granicy

Gest solidarności ze Zgorzelca

Nie dla wojny! Gest solidarności ze Zgorzelca

Na granicy
piątek, 25 lutego 2022, 09:44
W najbliższą niedzielę (27.02) o godzinie 16:00 na Moście Staromiejskim w Zgorzelcu odbędzie się manifestacja solidarności z Ukrainą. Organizatorem jest Strajk Kobiet Zgorzelec.
Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Kolejni cudzoziemcy nadużyli procedury uchodźczej

Na granicy
środa, 23 lutego 2022, 11:34
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu przyjęli kolejnych cudzoziemców, którzy nadużyli procedury uchodźczej. Cudzoziemcy wcześniej starali się w Polsce o ochronę międzynarodową, chociaż i tak zamierzali zamieszkać na terenie Niemiec.
Spalone i zardzewiałe ciągniki rolnicze / fot. KAS

Z Francji do Polski. Nielegalny przywóz spalonych ciągników rolniczych

Na granicy
środa, 23 lutego 2022, 10:49
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na autostradzie A4 kierowcę tira, który przewoził trzy spalone i zardzewiałe ciągniki rolnicze. Przewoźnik nie oznakował odpowiednio pojazdu i nie posiadał żadnych uprawnień do ich przewozu.
Wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej / fot. NOSG

Afgańczycy nadużyli procedury uchodźczej

Na granicy
środa, 09 lutego 2022, 10:24
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu przejęli we wtorek 8 lutego od strony niemieckiej dziewięcioosobową rodzinę obywateli Afganistanu. Cudzoziemcy wcześniej starali się w Polsce o ochronę międzynarodową.
Europejski Trybunał Sprawiedliwości

Rzecznik generalny TSUE: koncesja dla Turowa nielegalna

Na granicy
czwartek, 03 lutego 2022, 12:26
Rzecznik generalny TSUE Priit Pikamäe przychylił się do zarzutów Republiki Czeskiej i potwierdził, że w sprawie przedłużenia koncesji dla kopalni Turów Polska dopuściła się licznych naruszeń prawa unijnego.