NaStyku.pl

Na granicy

fot.Urząd Miasta Görlitz

Zamknięcie tunelu Königshainer Berge

Na granicy
piątek, 20 października 2023, 09:43
Zarządca autostrady A4 po stronie niemieckiej spółka Die Autobahn GmbH des Bundes informuje, że z powodu prac remontowych:
fot. Nasze Zoo

Nowy dom piestruszek stepowych w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na granicy
wtorek, 10 października 2023, 09:39
Piestruszki stepowe, znane również jako lemingi stepowe, dotychczas funkcjonowały w Zoo Görlitz na uboczu, zajmując niewielkie miejsce między jaszczurkami i traszkami. Jednak teraz to się zmieniło.
fot. Miasto Zgorzelec

Transgraniczny Marsz Równości przeszedł ulicami Zgorzelca

Na granicy
środa, 04 października 2023, 09:36
W sobotę, 30 września, Europa-Miasto Zgorzelec-Görlitz stało się świadkiem historycznego wydarzenia – Marszu Równości (Christopher Street Day) pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”.
fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.
fot. Nasze Zoo

Molli i jej 12 prosiąt zyskują więcej miejsca

Na granicy
czwartek, 07 września 2023, 12:17
W wyniku oficjalnego zarządzenia "aresztu domowego" dla świń w celu powstrzymania afrykańskiego pomoru świń, w Zoo Görlitz powstało pierwsze w Niemczech "terrarium dla świń".