NaStyku.pl

Zimowe potomstwo

Pierwsze potomstwo wśród małych krewnych słoni w ZOO Görlitz-Zgorzelec
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Bliźnięta, których płci jeszcze nie zidentyfikowano, są pierwszym potomstwem, przybyłych do Zoo Görlitz w 2022 roku, góralków zaroślowych. Po okresie ciąży trwającym około siedmiu i pół miesiąca, młode przyszły na świat całkowicie owłosione i w pełni rozwinięte.

"Od pierwszego dnia bliźnięta wykazywały imponującą zwinność i bez wysiłku podążały za matką, także na wyższe części wybiegu" – z entuzjazmem opowiada o potomstwie kurator zoo Catrin Hammer.

Na pierwszy rzut oka, ważące do 3 kg torbacze wyglądają jak gryzoń wielkości królika. Ich najbliższymi taksonomicznymi krewnymi jednak są słonie i manaty. W przeciwieństwie do nich, potrafią się doskonale wspinać, co umożliwiają im grubo wyściełane opuszki stóp. Te aktywne w ciągu dnia i dość towarzyskie zwierzęta, żyją głównie na skałach lub drzewach na wschodnioafrykańskiej sawannie.

Pomimo zimowych temperatur, goście odwiedzający Zoo Görlitz mogą obserwować pięcioosobową grupę góralków na ich wybiegu i mieć wyjątkowy wgląd w życie rodzinnetych fascynujących zwierząt.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również