NaStyku.pl

Przemycali narkotyki z Czech do Polski. Zatrzymanym grozi do 20 lat więzienia

Czterech mężczyzn w wieku 21, 23 i 33 lat najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Wszyscy podejrzani są o przywóz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z Czech do Polski znacznej ilości środków odurzających.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy NYSA w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację o przemycie narkotyków z Czech do Polski. W tej sprawie podjęli szereg czynności mających na celu udaremnienie tego procederu. Efektem działań było zatrzymanie czterech mężczyzn oraz zabezpieczenie znacznej ilości marihuany.

Zatrzymani poruszali się trzema pojazdami i po przekroczeniu granicy w jednej z pobliskich miejscowości przekazali sobie torbę z pakunkiem po czym kierowali się w stronę Zgorzelca. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego współpracując z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej jednostki, zatrzymali pojazdy, którymi poruszało się czterech mężczyzn w wieku 21, 23 i 33 lat. W jednym z samochodów funkcjonariusze ujawnili torbę z pakunkiem - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

Mężczyźni trafili do zgorzeleckiej komendy, gdzie przeprowadzone badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to niemal 2,5 kilograma marihuany. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty za przywóz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej z terenu Czech do Polski znacznej ilości środków odurzających.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd na wniosek Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanych najsurowszy, izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące - dodaje komisarz Goguł. 

Za popełniony czyn grozi im grzywna i kara pozbawienia wolności od lat 3 do 20.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na granicy
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:26
W Zoo Görlitz znów robi się przytulnie, tu i ówdzie pojawiły się świąteczne ozdoby, to znaczy, iż ponownie zbliża się czas, kiedy przyjaciele czworonożnych mieszkańców zoo, mogą przynosić dla nich prezenty.

Zobacz również