NaStyku.pl

Już jutro rozpoczyna się Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz ponownie otwiera swoje podwoje. Nastrojowa, świąteczna atmosfera zagości na przepięknej starówce w Görlitz w dniach od 1 do 17 grudnia.
fot. Kulturservice GmbH
fot. Kulturservice GmbH

Blask świątecznych światełek, udekorowane witryny sklepów, uginające się stragany rzemieślników. Unoszący się w powietrzu aromat pierników, migdałów i grzanego wina. „Śląskie niebo“, „makówki“ czy „legnicka bomba“ – Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz zaprasza do odkrywania swoich tajemnic i zatopienia się w świątecznej atmosferze, którą dodatkowo potęgują rozbrzmiewająca zewsząd muzyka i tradycyjne kolędowanie.

Oficjalne otwarcie z tradycyjnym krojeniem świątecznej strucli w piątek 1 grudnia o godzinie 17:00, na scenie przy ratuszu.

Jak co roku, nie zabraknie stałych elementów. Każdego dnia o 16:00 rynek odwiedzi Dzieciątko Chrystusowe niosąc radosną nowinę i rozdając najmłodszym słodycze a o godzinie 17:00, przez kolejnych 17 dni odbywać się będzie akcja „17DNI – 17POTRAW”. Przy wewnętrznym dziedzińcu ratusza zobaczyć będzie można szopkę betlejemską oraz zagrodę ze zwierzętami. Pojawią się namioty czytelnicze oraz kino obrazkowe bibliotek miejskich z Görlitz i Zgorzelca.  Na scenie przy ratuszu codziennie podziwiać będzie można bogaty program artystyczny regionalnych chórów i zespołów. Tegoroczny jarmark potrwa do 17 grudnia.

Nieodłącznym elementem jarmarku jest lodowisko przed kościołem św. Trójcy przy Obermarkt. Na fanów łyżwiarstwa czeka, już czynne! lodowisko o powierzchni 430m2. Lodowisko będzie czynne w godzinach 10:00 – 20:00 (w piątek i sobotę do 21:00), aż do 1 stycznia 2023. Tuż obok stanie ogrzewana chatka z gorącymi napojami.

Szczegółowy program na stronie: schlesischer-christkindelmarkt-goerlitz.de.

Jarmark czynny codziennie od 1 do 17 grudnia, w godzinach:

  • poniedziałek –  czwartek | 14:00 – 20:00
  • piątek  | 14:00 – 21:00
  • sobota | 11:00 – 21:00
  • niedziela| 11:00 – 20:00

 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również