NaStyku.pl

Na granicy

Policjanci odzyskali rowery o wartości ponad 1200 euro

Paser rowerów stanie przed sądem

Na granicy
piątek, 19 stycznia 2018, 15:11
W Zgorzelcu odnaleziono trzy rowery, które skradziono na terenie Niemiec. W sprawę zamieszany jest 30-letni mieszkaniec Zgorzelca. Mężczyzna odpowie nie tylko za paserstwo jednośladów, ale także za kradzież paliwa.
Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz | materiały prasowe

Dzień Otwartych Drzwi w Augustum-Annen-Gymnasium

Na granicy
środa, 17 stycznia 2018, 08:54
Jak wygląda nauka w saksońskiej szkole? Jakie zalety niesie ze sobą edukacja po drugiej stronie granicy? Jakie są warunki przyjęcia do dwunarodowego-dwujęzycznego polsko-niemieckiego profilu kształcenia w Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz?
Orszak Trzech Króli 2018 - zdjęcie nr 35

Tak było w Zgorzelcu i Görlitz. Święto Trzech Króli

Na granicy
poniedziałek, 08 stycznia 2018, 09:57
Było głośno i radośnie. Przez Europa-Miasto Zgorzelec/Görlitz przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Korowód przemierzył drogę z kościoła Trójcy Świętej na Obermarkt do Miejskiego Domu Kultury. Uczestniczyło w nim około 2 tys. mieszkańców pogranicza.
Grupa przestępcza umożliwiła nielegalne przekroczenie granicy co najmniej 11 obywatelom Ukrainy | materiały prasowe NOSG

Gang przemytników ludzi stanie przed sądem

Na granicy
czwartek, 04 stycznia 2018, 11:17
Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym przerzutem cudzoziemców z Polski do Wielkiej Brytanii. Całym procederem kierowała zgorzelczanka.
6 stycznia 2018 ulicami Zgorzelca i Görlitz przejdzie Orszak Trzech Króli | materiały prasowe

Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Zgorzelca i Görlitz

Na granicy
środa, 27 grudnia 2017, 10:27
"Bóg dla wszystkich, wszyscy do stajenki" to hasło przewodnie Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia 2018 r. już po raz piąty przejdzie ulicami Zgorzelca i Görlitz. Na czele kolorowego korowodu pójdą Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty.
Fajerwerki w Sylwestra? Tak, ale nie na moście Staromiejskim.

Bez fajerwerków na moście Staromiejskim

Na granicy
środa, 27 grudnia 2017, 09:14
Wzorem lat ubiegłych władze Görlitz wprowadzają zakaz używania materiałów pirotechnicznych po niemieckiej stronie mostu Staromiejskiego oraz w promieniu 50 metrów od niego.
19 grudnia o godz. 17.00 na moście Staromiejskim zostanie przekazane Betlejemskie Światło Pokoju |materiały prasowe UM Zgorzelec

Betlejemskie Światło Pokoju w Zgorzelcu. Zabierz je do domu

Na granicy
wtorek, 19 grudnia 2017, 09:02
Przywiezione przez harcerzy Betlejemskie Światełko Pokoju jest już w Zgorzelcu. Dziś o godz. 17.00 na moście Staromiejskim zostanie przekazane burmistrzowi Rafałowi Groniczowi, a ten podzieli się nim z mieszkańcami miasta oraz naszymi sąsiadami z Görlitz.
Podczas tegorocznego jarmarku zespoły kucharskie zebrały ponad 7 tys. euro. | fot.: UM Zgorzelec

Ponad 7 tys. euro na cele dobroczynne

Na granicy
poniedziałek, 18 grudnia 2017, 13:14
Dobra zabawa, smaczna kuchnia i przede wszystkim szczytne cele przyświecały uczestnikom wspólnej akcji organizatorów Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz i stowarzyszenia Förderverein Kulturstadt Görlitz-Zgorzelec -17 dni! 17 potraw! 17 godzina.