NaStyku.pl

A-Team – Mobilny Infokiosk. Zaprezentuj własne poglądy i prowadź dialog z władzami miasta

"A-Team – Schnittstelle für regionale Jugendbeteiligung" chce zaangażować młodych ludzi do partycypacji i współprojektowania polityki komunalnej. Chce pomóc młodzieży prezentować własne poglądy i prowadzić dialog z w władzami miasta.
A-Team – Mobilny Infokiosk na skwerze ks. Popiełuszki przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.
A-Team – Mobilny Infokiosk na skwerze ks. Popiełuszki przy Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

A-Team – Mobilny Infokiosk

Projekt nosi nazwę Mobilny Infokiosk, w skrócie "Moin! " i stacjonuje w różnych punktach w Görlitz i w Zgorzelcu na Skwerze Popiełuszki. Stawiają sobie za cel zaproszenie młodych ludzi z różnych dzielnic miasta do dialogu na temat jakości życia w mieście i możliwości partycypacji w jego życiu, problemów i napięć, tego co można zmienić oraz jakie są możliwości działania i potrzeby młodzieży. Będą też rozmawiać o pomysłach i marzeniach na przyszłość, kształtowaniu własnej przyszłości w regionie, a także informować o już dostępnych projektach i możliwościach. Chcą dowiedzieć się od młodych ludzi, jakie tematy są dla nich ważne i co ich identyfikuje z ich miastem.

Grupa docelowa: Wiek ok. 16 – 25 lat

Metody

Program artystyczny (muzyka, warsztaty sportowe), który ma na celu przyciągnięcie uwagi i wzbudzenie ciekawości.

Szyldy prezentujące różne prowokujące hasła i tezy, które mają na celu sprowokować do namysłu i rozmowy (temat w ramach projektu).

Dodatkowo chcą sprzedawać chłodzące napoje bezalkoholowe. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany do współfinansowania tego projektu.

Polsko-niemiecka współpraca

Dla A-Team stacja Zgorzelec stanowi szczególny punkt, ponieważ chcieliby poznać, jakie różnice zachodzą między polską a niemiecką młodzieżą w równym wieku i jaka jest gotowość do partycypacji młodych ludzi w życiu miasta w Zgorzelcu.

Projekt A-Team ma charakter regionalny. Jest próbą nawiązania kontaktu polsko-niemieckiego grup rówieśniczych z Europa-Miasta. Współpracowali już z Młodzieżową Radą Zgorzelca 2015 roku. Zorganizowali wówczas wspólnie gry miejskie, w których obie grupy prezentowały swoją część miasta.

Team Kiosku "Moin" liczy 6 osób, w tym 3 mówiące po polsku. Kiosk ma stacjonować od 5-7 lipca na Skwerze Popiełuszki przy Miejskim Domu Kultury.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...