NaStyku.pl

Na granicy

Mieszkańcy Ostritz organizują Święto Pokoju.

Solidarni z mieszkańcami Ostritz

Na granicy
wtorek, 17 kwietnia 2018, 14:31
Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz i nadburmistrz Görlitz Siegfried Deinege wezmą udział wieczornej części otwarcia Festynu Pokoju w Ostritz, w piątek (20 kwietnia). Chcą okazać solidarność z mieszkańcami Ostritz…
73. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej - zdjęcie nr 116

Mija 73 lata od bitwy o Nysę Łużycką

Na granicy
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 16:42
W dowód pamięci o bohaterach jednej z najbardziej zaciętych bitew II Wojny Światowej przed zdobyciem Berlina, w Zgorzelcu przed Pomnikiem Orła Piastowskiego odbyły się uroczystości upamiętniające 73. rocznicę Forsowania Nysy Łużyckiej.
17. Rowerowy Zlot Gwiaździsty Powiatu Görlitz

Zlot Gwiaździsty

Na granicy
środa, 11 kwietnia 2018, 11:28
5 maja tysiące miłośników wypraw rowerowych znów wyruszy przez Powiat Görlitz do wybranego miejsca docelowego, które tym razem znajduje się w Rothenburg/O.L. Do mety prowadzi jedenaście tras w kształcie gwiazdy.
Cykl ten jest pomyślany jako  forum dyskusyjne na temat rewitalizacji i rozwoju Zgorzelca i Görlitz.

Rozmowy o Europa-Mieście

Na granicy
piątek, 06 kwietnia 2018, 10:14
Interdyscyplinarne Centrum Ekologicznej Rewitalizacji Miast z siedzibą w Görlitz organizuje cykl spotkań poświęcony urbanistycznym aspektom życia i mieszkania w Görlitz i w Zgorzelcu jako Europa-Mieście.
Fot:. Mariusz Pendzich / źródło. www.daniel-mach.com

Hipnoza – wrota do podświadomości. Rozmowa z Danielem Machem

Na granicy
piątek, 06 kwietnia 2018, 09:14
Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Danielem Machem – certyfikowanym hipnotyzerem, trenerem mentalnym i coachem. Hipnoza od dawna jest obiektem jego zainteresowań, a od niedawna budzi ciekawość wśród mieszkańców pogranicza.
Dni Literatury nad Nysą

Dni Literatury nad Nysą 2018

Na granicy
środa, 04 kwietnia 2018, 10:01
Od 11 do 15.04 odbywają się w Görlitz-Zgorzelcu po raz trzeci polsko-niemieckie Dni Literatury nad Nysą, święto dobrej książki. Pod hasłem "Crossing Borderlands" centralnym tematem spotkań z autorami będzie fenomen granicy, a raczej jej przezwyciężanie.
Wycieczka po fortyfikacjach miejskich. | fot.: Muzeum Łużyckie

Wycieczka po fortyfikacjach miejskich

Na granicy
wtorek, 03 kwietnia 2018, 13:17
Ruszyły zapisy na pierwszą w tym roku wycieczką po Görlitz. Na wyprawę śladami fortyfikacji miejskich zaprasza Muzeum Łużyckie.
Mieszkańcy Ostritz organizują Święto Pokoju.

Mieszkańcy Ostritz organizują Święto Pokoju

Na granicy
niedziela, 08 kwietnia 2018, 10:07
Podczas, gdy w hotelu Neißeblick odbywać się będzie organizowany przez neonazistów festiwal rockowy, mieszkańcy Ostritz chcą pokazać na rynku swojego miasta, że identyfikują się innymi wartościami. Dlatego zapraszają na Święto Pokoju.
pozamiatane

Firma sprzątająca, czy to się opłaca?

Życie, Na granicy
niedziela, 25 marca 2018, 19:29
Coraz większa ilość firm, specjalizujących się w sprzątaniu oznacza, że popyt na usługi tego typu ma tendencję rosnącą. Frazy takie jak sprzątanie w Warszawie są dość często wyszukiwane nie tylko przez firmy, ale również osoby prywatne. Do niedawna na taki