NaStyku.pl

Na granicy

Park im. A. Błachańca w Zgorzelcu

Nowe życie parku Błachańca

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 10:19
W ciągu najbliższego roku park miejski im. Andrzeja Błachańca w Zgorzelcu zyska zupełnie nowe oblicze. Ruszyła właśnie rewitalizacja tego zabytkowego kompleksu. Będzie można w nim zarówno odpocząć jak i spędzić aktywnie czas.
Ulotka

Protest w obronie sądów również w Zgorzelcu

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 10:16
Ludzie w całej Polsce wychodzą na ulice w proteście przeciw nowej ustawie o Sądzie Najwyższym i reformie sądownictwa. Wszystko wskazuje na to, że Zgorzelec również przyłączy się do akcji.
Straż Pożarna

Strażak nie tylko do pożaru

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 10:14
Strażacy nie są już tylko specjalistami od gaszenia pożarów. Zawód ten na przestrzeni kilku lat bardzo się zmienił. Obecnie pożarnicy są również ratownikami, którzy pomagają poszkodowanym w przeróżnych sytuacjach.
Kolonia Zuchowa 2017 - zdjęcie nr 43

Wodniackie wakacje zuchów

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 10:10
Na Przystani Żeglarskiej KS Turów w Ręczynie trwa Zuchowa Kolonia Wodniacka. Uczestnicy śpią w namiotach, całe dnie spędzają na świeżym powietrzu, bawią się oraz uczą samodzielności. Nie sposób opowiedzieć o wszystkim zamykając się w kilku zdaniach!
Fot.: OSP Węgliniec

Uciekał przed policją kradzionym samochodem

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 10:08
Sceny jak z dobrego filmu akcji rozgrywały się wczoraj na drogach gminy Węgliniec. Nie dość, że kierowca Audi jechał za szybko w terenie zabudowanym, to jeszcze ignorował sygnały policjantów zmuszające do zatrzymania się.
Akademia Bezpieczeństwa Kobiet

Rusza Akademia Bezpieczeństwa Kobiet

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 10:04
Plan jest prosty a założenia jasne i konkretne. W Zgorzelcu rusza Akademia Bezpieczeństwa Kobiet. To bezpłatny projekt skierowany do mieszkanek miasta wieku od 26 do 60 lat, które chcą czuć się bezpieczniej i pewniej siebie. Obecnie trwają zapisy.
Wypadek na A4

Tragedia na A4. Nie żyje kierowca tira

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 10:01
Na autostradzie A4 tuż przy polsko-niemieckiej granicy zderzyły się cztery samochody ciężarowe, wśród których znajdowała się cysterna. Jeden z kierowców zginął na miejscu.
Tolerancja. To się leczy?

Tolerancja. To się leczy?

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 09:58
Do Niemiec mamy dwa kroki, czy to ze Zgorzelca, Pieńska, czy z Radomierzyc. Wystarczy przejść przez most na Nysie i już jesteś w innym świecie.
Tiry

Potruję truizmem

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 09:54
Do dobrego łatwo się przyzwyczaić. Truizm. Wiem. Ale obiecuję, że tylko jeden w całym tekście. Łazi mi po głowie od kilku dni przy lada okazji. Na przykład jadę rowerem nad Berzdorf (Berzdofrer See).
Balaton

Wakacje. A może Balaton?

Na granicy
piątek, 13 października 2017, 09:51
Nad Bałtykiem pogoda w kratkę i ceny wystrzeliły w kosmos? Po ostatnich wydarzeniach zmieniliście zdanie o Egipcie?