NaStyku.pl

Międzynarodowe Dni Messiaena Görlitz-Zgorzelec. Druga edycja startuje już dzisiaj

Po bardzo udanej pierwszej edycji w 2017 r. festiwal Messiaena znów zaprasza na niecodzienne spotkanie z historią i muzyką. Druga edycja Międzynarodowych Dni Messiaena rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do 15 stycznia.
Materiały prasowe Meetingpoint Music Messiaen e.V.
Materiały prasowe Meetingpoint Music Messiaen e.V.

Festiwal otworzy wieczorny koncert znanej z odważnego i zróżnicowanego repertuaru Sinfonietty Dresden. Dzisiejszego wieczoru, przed festiwalową publicznością zaprezentuje się w składzie: Lutosławski, Hennig, Grisey, Poppe. Początek koncertu godzina 19.30, Europejskie Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura.  

SOBOTA, 13 stycznia, godziny 10.00 – 22.00

Po piątkowym koncercie otwarcia, w festiwalowym programie na kolejne dni, muzyka będzie przeplatać się z historią. O tym jak i czym w dobie II wojny światowej żył Dolny i Górny Śląsk oraz Görlitz będzie można dowiedzieć się w sobotnie przedpołudnie, podczas licznych oprowadzeń po görlitzkich i zgorzeleckich muzeach, wykładów i spotkań.

A w sobotni wieczór kolejne muzyczne atrakcje:

  • koncert kameralny innowacyjnego duetu Duo Liepe /godzina 19.00, Vino e Cultura, Untermarkt Görlitz,
  • koncert nocny Franza Danksagmüllera, z muzyką elektroniczną i wizualizacjami /godzina 22.00, Katedra Św. Jakuba w Görlitz.

NIEDZIELA, 14 stycznia, godziny 10.00 – 17.00

Trzeci dzień festiwalu, niedzielę, rozpocznie poranne (godz. 10.00) nabożeństwo w Katedrze Św. Jakuba w Görlitz, podczas którego zabrzmią utwory organowe Oliviera Messiaena. Po mszy, o godz. 11.30, w Atelier Kremser - spotkanie muzyczno-literackie "Wezwanie do wolności" z udziałem aktorki Blanche Kommerell, która zaprezentuje sylwetkę Oliviera Messiaena. Zwieńczeniem trzeciego dnia festiwalu będzie popołudnie muzyczne w Kaplicy Św. Anny w Görlitz. Koncert "Granice" polskiej grupy Lutosławski Quartet rozpocznie się  o godzinie 17.00 i będzie ostatnim niedzielnym wydarzeniem.

PONIEDZIAŁEK, 15 stycznia, godziny 9.00 – 19.00

Międzynarodowe Dni Messiaena to wydarzenie dedykowane pamięci i adresowane do szerokiego kręgu odbiorców. Jednak grupą, do której organizatorzy festiwalu chcą dotrzeć przede wszystkim, są ludzie młodzi. I to właśnie z myślą o młodzieży poniedziałkowe przedpołudnie festiwalowe w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu – Koźlicach wypełnią projekty muzyczno-historyczne. Zainteresowanych historią Stalagu VIII A, organizatorzy  zapraszają na oprowadzenia po terenie byłego obozu, które zaplanowano od godziny 17.30.  O godz. 19.00 festiwal zakończy tradycyjny koncert "Kwartet na koniec czasu" Oliviera Messiaen w wykonaniu polskich muzyków z Lutosławski Quartet oraz artystów gościnnych. 

Cały program wydarzeń znajduje się na stronie: www.festival-music-messiaen.net

Bilety oraz informacje organizacyjne:

Ceny biletów:

Karnet festiwalowy: 140 zł (wstęp wolny na wszystkie wydarzenia + program)

Koncerty:

bilet normalny: 60 zł 

bilet ulgowy*: 20 zł

Spotkanie muzyczno-literackie, koncert nocny (13.01.)

bilet normalny: 40 zł 

bilet ulgowy*: 20 zł

Oprowadzanie: 12 zł

*ulga obejmuje uczniów/ studentów/ os. bezrobotne/ os. niepełnosprawne

Sprzedaż biletów na wydarzenia festiwalowe odbywa się przez Teatr Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau oraz w pozostałych punktach sprzedaży biletów teatru. Lista miejsc do wglądu tutaj: https://www.g-h-t.de/de/Theaterkasse. Sprzedaż online: www.g-h-t.de.

KASA TEATRU GÖRLITZ

Demianiplatz 2, 02826 Görlitz
Nr tel.: 0049 3581 474747
E-Mail: service@g-h-t.de

UWAGA !

Istnieje możliwość dojazdu autobusem do Europejskiego Centrum w Zgorzelcu (bilet: 12 zł). Odjazd z przystanku Busbahnhof Görlitz. Autobus zatrzymuje się w Zgorzelcu na następujących przystankach: 1. Afirmacja, ul. Partyzantów 2 / 2. Stacja Orlen, ul. Warszawska 30A.

Więcej informacji o festiwalu: : www.festival-music-messiaen.net, music@themusicpoint.net, tel.: 0049 3581 661 269.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również