NaStyku.pl

Statyści do zdjęć filmowych w Görlitz pilnie potrzebni!

Niemiecka agencja Filmgesichter poszukuje statystów do produkcji serialu, który w wkrótce będzie realizowany w Görlitz dla nadawcy streamingowego RTL TV Now.
Wycieczka do Gorliwood
Wycieczka do Gorliwood

W Görlitz powstał już niejeden film. I kolejna produkcja, tym razem serialowa, zapowiada się w najbliższym czasie. Niemiecka agencja Filmgesichter poszukuje statystów do produkcji serialu, który w wkrótce będzie realizowany w Görlitz dla nadawcy streamingowego RTL TV Now. Potrzebnych będzie 1500 statystów na 1200 dni zdjęciowych. Zdjęcia filmowe będą kręcone od połowy sierpnia do października, a indywidualne godziny statystowania w tym okresie są elastyczne. Statyści będą stanowić „tło codzienne” danej sceny bez konieczności uczenia się tekstów.

Ze względów organizacyjno-planistyczych należy zgłoszenie wysyłać już TERAZ.

Serial „Torstraße 1“ rozgrywa się w latach 20. ubiegłego wieku, dlatego agencja zaangażuje osoby pasujące optycznie do tamtych czasów.

Wymagania wobec zainteresowanych osób:

  • Kobiety nie powinny mieć zbyt długich włosów, idealny jest styl na pazia lub bob albo włosy o długości do podbródka –bez farbowania/tonowania/pasemek/undercut. Osoby z długimi włosami, które chciałby wziąć udział, mają możliwość obcięcia włosów na ówczesną modę przez charakteryzatorów.
  • Kandydaci z opalenizną z solarium, sztucznymi paznokciami, piercingiem i/lub widocznym tatutażem nie będą mogli być zaangażowani do zdjęć w serialu.
  • Mężczyźni nie mogą mieć więcej niż 1,85 m wzrostu i muszą być bez zarostu. Brody nie są pożądane, za wyjątkiem starszych panów. Panowie chcący statystować powinni zadeklarować chęć obcięcia włosów przez charakteryzatorów zgodnie z ówczesną modą.
  • Poszukiwane są również osoby o twarzach naznaczonych życiem, wiek nie ma znaczenia.
  • Chętne osoby nie muszą być modelkami lub modelami, ani posiadać doświadczenia w statystowaniu.

Statystowanie będzie wynagradzane zwyczajową gażą dla statystów od 96 euro i dodatkami.

Kostiumy i fryzury dla każdej osoby statystującej będą przygotowywane przez charakteryzatorów i kostiumologów. Za strzyżenie włosów i przymiarki kostiumowe będą wypłacane dodatkowe wynagrodzenia.

Zgłoszenie bezpłatne online na stronie www.filmgesichter.de

Do wysłania zgłoszenia potrzeba 5 minut i 2-3 aktualnych zdjęć (na neutralnym najlepiej białym tle). Zapytania o udział w zdjęciach filmowych wraz z informacją o terminach zdjęć będą wysłane przez agencję e-mailem.

Koszty dojazdu na plan zdjęciowy nie będą zwracane.

Osoby, które już się wcześniej zarejestrowały na stronie agencji, nie muszą się ponownie zgłaszać, jedynie uaktualnić swoje dane i w zdjęciach zamieścić aktualne selfie lub zdjęcie portretowe na białym tle, na którym będzie widoczna aktualna długość włosów.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Casting do filmu: Cometh Girl

Casting do filmu: Cometh Girl

Na granicy
czwartek, 22 lipca 2021, 09:12
Reżyserzy szukają dziewczyny w wieku 14-17 lat, która mówi natywnie po niemiecku i zna polski na podstawowym poziomie (lub lepszym).

Zobacz również