NaStyku.pl

Henry, nowy baran w Zoo Görlitz Zgorzelec

Zoo Görlitz rozpoczyna nowy etap hodowli zagrożonych wyginięciem szorstkowłosych owiec pomorskich.
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Przybycie rocznego Henry'ego z Zoo Herford oznacza nie tylko pozyskanie oficjalnego barana hodowlanego, ale i ojca przyszłych pokoleń owiec tej rasy w Górnołużyckiej Zagrodzie Wiejskiej.

Samice szorstkowłosej owcy pomorskiej figurują w księdze hodowlanej od kilku lat, jednak brakowało odpowiedniego, oficjalnie zatwierdzonego tryka.

Księga hodowlana odgrywa kluczową rolę w hodowli, rejestrując informacje o rodowodzie, wydajności i cechach charakterystycznych zwierząt danej rasy. Umożliwia to dokumentowanie pracy hodowlanej, monitorowanie jakości zwierząt i śledzenie celów hodowlanych.

Szorstkowłose owce pomorskie słyną ze skromności i doskonałego przystosowania do surowego klimatu wybrzeża. Ich szorstka, drapiąca wręcz wełna była szczególnie ceniona przez żeglarzy, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu, czyniącą ją idealną do produkcji odzieży odpornej na warunki atmosferyczne.

Życzymy Henry'emu sukcesów w jego przyszłych obowiązkach hodowlanych i z niecierpliwością czekamy na kolejne pokolenia szorstkowłosych owiec pomorskich – komentuje kurator zoo Catrin Hammer.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również