NaStyku.pl

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.
fot. NOSG
fot. NOSG

Funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki z siedzibą w Ludwigsdorf 10 kwietnia na terenie miasta wylegitymowali dziesięciu cudzoziemców: sześciu Irakijczyków, dwóch obywateli Algierii oraz Syryjczyka i Pakistańczyka, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec, po czym pieszo przekroczyli granicę z Niemiec do Polski. 

Kontrola legalności pobytu wykazała, że cudzoziemcy przebywają w naszym kraju nielegalnie, ponieważ nie posiadają ważnej wizy lub innego dokumentu uprawniającego do wjazdu i pobytu w Polsce. Cudzoziemcy, z wyjątkiem obywatela Syrii, nie posiadali także paszportów. Wszystkich zatrzymano. - informuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Za nielegalne przekroczenie granicy cudzoziemców pouczono, a dwóch Algierczyków otrzymało dodatkowo mandaty karne w wysokości po 100 złotych każdy. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu ich zakończenia, cudzoziemców umieszczono w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. Z kolei Syryjczyka, po zdeponowaniu dokumentu, objęto dozorem SG.

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również