NaStyku.pl

6 kwietnia ćwiczenia w tunelu Königshainer Berge

W sobotę, 6 kwietnia 2024 r., nastąpi całkowite zamknięcie obu części tunelu Königshainer Berge, które potrwa od godz. 7:00 do 11:00.
fot. Urząd Miasta Görlitz
fot. Urząd Miasta Görlitz

Powodem są kompleksowe ćwiczenia mające na celu sprawdzenie gotowości do podejmowania akcji ratownicznych w tunelu i przeszkolenie wszystkich zaangażowanych służb.

Ćwiczenie przeprowadzane będzie przez zarządzającą autostradą spółkę Autobahn GmbH des Bundes, Niederlassung Ost, we współpracy z lokalną strażą pożarną, służbami ratowniczymi i innymi organizacjami. Scenariusz ćwiczenia przewiduje symulację wypadku drogowego podczas trwających prac remontowych w jednej z części tunelu.  Do obserwowania ćwiczeń zaproszeni zostali starosta powiatu Görlitz dr Stephan Meyer, jego zastępczyni Martina Weber, burmistrzowie okolicznych gmin oraz przedstawiciele spółki zarządzającej Autobahn GmbH des Bundesverwaltung i jednostek powiatowych.

Ćwiczenie związane jest również z nadchodzącym remontem północnej nitki tunelu. Wówczas ruch będzie odbywał się w obu kierunkach przez nitkę południową. Zarówno w kierunku Drezna, jak i w kierunku Görlitz czynny będzie jeden pas ruchu. Planowo prace remontowe powinny zakończyć się do listopada 2024 roku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również