NaStyku.pl

Poszukiwany przez Interpol obywatel Czech, został ujęty w Bogatyni

Policjanci z Komisariatu Policji w Bogatyni w wyniku działań ukierunkowanych na zatrzymywanie osób ukrywających się przed organami ściągania i wymiarem sprawiedliwości zatrzymali 40-letniego obywatela Czech.
fot. KPP Zgorzelec
fot. KPP Zgorzelec

Sprawdzenie w dostępnych bazach danych potwierdziło, że 40-latek poszukiwany jest przez władze Polski na podstawie listu gończego celem odbycia 3,5 roku więzienia oraz europejskim nakazem aresztowania wydanym przez władze Republiki Czeskiej oraz czerwoną notą Interpolu. 

Zatrzymany wielokrotnie karany był za przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani od posiadania narkotyków po ich produkcję i przemyt.

Dodatkowo policjanci ujawnili przy zatrzymanym woreczek z krystaliczną substancją. Przeprowadzone badania wykazały, że była to metamfetamina w ilości z której można przygotować ponad 50 porcji handlowych tego narkotyku. Za posiadanie środków psychotropowych 40-latek usłyszał już zarzut - informuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowy KPP w Zgorzelcu.

Przypominamy, że osoby które weszły w kolizję z prawem mogą być poszukiwane w różnoraki sposób. Najczęściej są to zarządzenia sądu, czy prokuratora o poszukiwaniu podejrzanego, oskarżonego lub skazanego. Za osobą w stosunku do której wydano postanowienie o tymczasowym aresztowaniu może zostać wydany list gończy. Jeżeli istnieją informacje, iż osoba poszukiwana przebywa za granicą, to może zostać wydany za nią europejski nakaz aresztowania - dodaje komisarz Goguł.

Natomiast Interpol, czyli międzynarodowa organizacja policyjna, na wniosek państwa członkowskiego może wystawić za osobą poszukiwaną, celem jej aresztowania i ekstradycji tzw. czerwoną notę.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również

fot. Nasze Zoo
Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do...