NaStyku.pl

Solidarni z Tybetem!

Tybetańska flaga powiewa w Zoo Görlitz jako symbol solidarności
F. Leonhardt
F. Leonhardt

10 marca w Zoo Goerlitz to od lat wyjątkowa data. Tego roku u bram zoo, burmistrza Benedikta M. Hummela powitał dyrektor zoo dr Sven Hammer oraz przewodniczący stowarzyszenia, Carsten Liebig, w towarzystwie dwóch wielbłądów. W ramach inicjatywy „Flaga dla Tybetu” wspólnie wywiesili tybetańską flagę jako znak solidarności z ludnością tybetańską oraz ich walką o niepodległość, której publiczna manifestacja w Tybecie spotkała się z surową karą ze strony chińskich przywódców.

Od ponad 70 lat Chiny zajmują Tybet i brutalnie uciskają tamtejszą ludność. 10 marca 1959 r. wybuchło powstanie tybetańskie, które zostało brutalnie stłumione przez chińską armię i pochłonęło tysiące ofiar. Do dziś wielu Tybetańczyków żyje na wygnaniu, gdyż w ich ojczyźnie za w obronę swojej kultury i prawa do samostanowienia, grozi im utrata życia.

W jedynej w Europie wiosce tybetańskiej w Zoo Görlitz wyraźnie widać silną więź z kulturą tybetańską, w której ludzie pozdrawiają się słowami „Tashi Delek” – „niech ci będzie dobrze” i przekazują khata, biały jedwabny szal, aby podkreślić to życzenie. 


Zoo oraz miasto Görlitz wyraźnie sprzeciwiają się brutalnemu łamaniu praw człowieka przez reżimy autorytarne, czy to w Tybecie, czy na Ukrainie.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec

Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz

www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de

https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

tel. + 48 511 265 954+49 3581 66 93000

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na granicy
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:26
W Zoo Görlitz znów robi się przytulnie, tu i ówdzie pojawiły się świąteczne ozdoby, to znaczy, iż ponownie zbliża się czas, kiedy przyjaciele czworonożnych mieszkańców zoo, mogą przynosić dla nich prezenty.

Zobacz również