NaStyku.pl

„Poznać i zrozumieć. Pamięć w imię przyszłości” – Pierwsze warsztaty w ramach projektu Interreg

11 października 2019 r. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura - Miejscu Pamięci Stalag VIII A odbyły się pierwsze warsztaty edukacyjne pod nazwą "Stalag VIII A i historia miejsca pamięci".
fot. Jakub Purej
fot. Jakub Purej

Było to pierwsze wydarzenie z cyklu warsztatów, których realizacja zaplanowana jest na okres od października 2019 do marca 2020 r w ramach projektu INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

Projekt skierowany jest do dwóch polskich i jednej niemieckiej szkoły, które regularnie się spotykają, rozwijają kompetencje kulturowo-językowe oraz poszerzają wiedzę na temat historii regionalnej.

Podczas warsztatów młodzież miała możliwość się poznać dzięki różnorodnym ćwiczeniom integracyjnym. Następnie dzięki wystawie dowiedzieli się o historii byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A. Uczniowie mieli ponadto możliwość zwiedzić miejsce pamięci. W ostatniej części warsztatów młodzież zajęła się biografią jednego z byłych jeńców wojennych, aby zgłębić zdobyte wcześniej doświadczenia.

Kolejne warsztaty dla polsko-niemieckiej grupy młodzieży odbędą się na początku grudnia.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020.

fot. Jakub Purej

fot. Jakub Purej

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Funkcjonariusze straży granicznej patrolujący "zieloną granicę" / fot. NOSG

Nielegalnie przez zieloną granicę

Na granicy
piątek, 29 maja 2020, 12:39
Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali 33 obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć granicę z Czechami.

Zobacz również