NaStyku.pl

Podpisano umowę na zagospodarowanie terenu przy zalewie Witka

Projekt Witka-Smeda, polegający na zagospodarowaniu turystycznym pogranicza polsko-czeskiego nabiera tempa. Wkrótce rozpoczną się prace przy urządzaniu plaży w Spytkowie i budowie pomostu rekreacyjnego na zalewie Witka.
Podpisanie umowy na zagospodarowanie terenu przy zalewie Witka / fot. UG Zgorzelec
Podpisanie umowy na zagospodarowanie terenu przy zalewie Witka / fot. UG Zgorzelec

Dzisiaj (17.11) Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj podpisał umowę z Konsorcjum firm MAX Energy Sp. z o.o. oraz KROMBUD Sp. z o.o. na realizację inwestycji polegającej na zagospodarowaniu plaży w Spytkowie.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu „Witka-Smeda – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-czeskiego – etap I” z Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach projektu Gmina Zgorzelec planuje wykonać odnowienie istniejącego i nowe oznakowanie szlaku i ścieżki rowerowej oraz budowę obiektu budowlanego składającego się z dwupoziomowego tarasu widokowo-rekreacyjnego oraz molo wraz z zagospodarowaniem na cele rekreacyjne i małą architekturę w miejscowości Spytków.

O projekcie Witka-Smeda pisaliśmy tutaj:

Zalew Witka

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Polsko-niemieckie ćwiczenia na granicy / fot. NOSG

Polsko-niemieckie ćwiczenia na granicy

Na granicy
piątek, 27 listopada 2020, 12:34
Funkcjonariusze SG oraz niemieckiej Policji uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach. To element trwającego od listopada 2018 roku projektu wsparcia finansowego Wspólnych Polsko – Niemieckich Placówek ze Środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz również