NaStyku.pl

Potrójne potomstwo jeżozwierzy w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec

Narodziny trzech młodych jeżozwierzy w zoo Görlitz powiększyły grupę tych charyzmatycznych dużych gryzoni do dziesięciu.
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Po trzech do czterech miesiącach ciąży, jeżozwierze rodzą się w pełni wykształcone i widzące. Początkowo miękkie kolce twardnieją po około dwóch tygodniach - wyjaśnia Catrin Hammer kurator zwierząt w Zoo Goerlitz. Dla opiekunów zwierząt oznacza to, najpóźniej do dwóch tygodni po urodzeniu określić płeć. W przypadku instalacji transpondera identyfikacyjnego, w wieku około dwóch miesięcy, konieczne jest posiadanie grubych rękawiczek, w przeciwnym razie będzie bolało.

Niezwykłą cechą jeżozwierzy jest umiejscowienie strzyków w okolicy ramion matki. Umożliwia to młodym ssanie mleka w dowolnym momencie, bez konieczności kładzenia się matki na boku lub plecach, co narażałoby ją na ataki potencjalnych drapieżników.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Otwórz oczy na oczy

Na granicy
wtorek, 02 lipca 2024, 09:11
Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do 31 października 2024 r.

Zobacz również