NaStyku.pl

Otwórz oczy na oczy

Wyjątkowe rallye po Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec od 1 lipca do 31 października 2024 r.
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Spoglądając komuś w oczy w ułamku sekundy odczuwamy sympatię lub antypatię. To, co wydaje się piękne, staje się ucztą dla oczu, szukamy sokolim wzrokiem, tracimy coś z oczu, a tym samym z umysłu, ufamy oczom lub nie. Spojrzenie w czyjeś oczy, w tym także w oczy zwierząt, potrafi nas głęboko wzruszyć. Na tym właśnie skupia się fascynujący rebus, który goście odwiedzający Zoo w Görlitz od 1 lipca do 31 października 2024, będą mieli okazję rozwiązać. Wyruszą oni na poszukiwanie 12 obrazów kolorowych oczu zwierząt, ukrytych przy różnych wybiegach na terenie zoo. Prawidłowo dopasowane oczy utworzą hasło.

12 dzieł sztuki pochodzi z wystawy "Moments of Life" autorstwa Meune Lehmann. Artystka spojrzała głęboko w oczy 365 zwierząt i uchwyciła na płótnie ich imponujące bogactwo kształtów i kolorów. 
Obrazy te odzwierciedlają pozornie niewyczerpaną różnorodność życia. Jednak to naturalne bogactwo wody, lądu i powietrza nie jest w żaden sposób zabezpieczone. Niektóre z oczu, które można zobaczyć w 365 dziełach sztuki, należą do gatunków zwierząt, które są zagrożone lub już wymarły. Wszystkie 365 fascynujących spojrzeń można znaleźć na stronie www.meune-art. de, także w formie plakatów, pocztówek i nie tylko.


Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec zaprasza wszystkich gości do wzięcia udziału w ekscytującym rajdzie, który trwać będzie od 1 lipca do 31 października. Prawidłowe rozwiązania zostaną nagrodzone małym upominkiem. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Parada garbów

Na granicy
poniedziałek, 15 lipca 2024, 11:34
Wielbłądzie źrebięta na letnich wakacjach w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

Zobacz również