NaStyku.pl

Kolejny odcinek szlaku rowerowego wokół Witki już gotowy

Odcinek szlaku rowerowego wokół Witki przebiegający przez teren Gminy Sulików jest już gotowy – wzdłuż stanęło specjalne oznakowanie. Docelowo trasa połączy cztery gminy i utworzy pętlę wokół zbiornika w Niedowie.
Odcinek szlaku rowerowego wokół Witki przebiegający przez teren Gminy Sulików  / fot. Gmina Sulików
Odcinek szlaku rowerowego wokół Witki przebiegający przez teren Gminy Sulików / fot. Gmina Sulików

Szlak pieszo-rowerowy wokół Witki nabiera kształtu. Ostatnio informowaliśmy o zakończeniu prac na Ostróżnie w Gminie Zawidów. Cała infrastruktura turystyczna powstała także na terenie przebiegającym przez Gminę Sulików. Roboty budowlane obejmowały m.in. przebudowę drogi gruntowej na drogę o nawierzchni bitumicznej, remont przepustu zlokalizowanego w jej ciągu, montaż barier energochłonnych oraz wykonanie pobocza z tłucznia bazaltowego.

W specjalnie wyznaczonych miejscach na całej długości szlaku miłośnicy jednośladów będą mogli nie tylko odpocząć lub schronić się przed słońcem, wiatrem i deszczem, ale także dzięki tablicom informacyjnym sprawdzić, na jakim etapie trasy obecnie się znajdują.

Tak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądała trasa pieszo-rowerowa w ramach projektu „Witka-Smeda”

Tak w niedalekiej przyszłości będzie wyglądała trasa pieszo-rowerowa w ramach projektu „Witka-Smeda”

Budowa nowej infrastruktury turystycznej jest efektem współpracy czterech gmin – Gminą Sulików, Gminą Miejską Zawidów, Gminą Zgorzelec oraz czeską Gminą Černousy. Samorządy wspólnie pozyskały środki zewnętrze na zagospodarowanie otoczenia zbiornika wodnego Witka w Niedowie. Kwota dofinansowania wynosi 465 246,61 euro, natomiast wartość całego projektu 634 578,96 euro.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic / materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu

Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic

Na granicy
piątek, 23 sierpnia 2019, 10:01
Od 19 do 23 sierpnia 40 pilotów sportowych z Polski i Niemiec wzięło udział w pierwszym transgranicznym projekcie lotniczym „Paralotniarstwo i lotniarstwo na Trójstyku Granic”.
Worcation 2019 / fot. Jakub Purej

Worcation 2019: Znaleziono ponad 200 artefaktów

Na granicy
piątek, 16 sierpnia 2019, 08:35
9.08. w Europejskim Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura odbyło się wydarzenie kończące międzynarodową wymianę młodzieży WORCATION, podczas którego uczestnicy zrelacjonowali przebieg swych prac i opowiedzieli o doświadczeniach zebranych przez ostatnie 2 tyg.

Zobacz również

Spływ na Byle Czym 2019! Będziecie?
Na granicy
czwartek, 25 lipca 2019, 16:41

Spływ na byle czym 2019

Wyciągajcie młotki, gwoździe i inne potrzebne narzędzia, zbudujcie łódź i...