NaStyku.pl

Ścieżka na Ostróżnie. Roboty budowlane idą błyskawicznie

Roboty budowlane w Zawidowie związane z projektem "Witka-Smeda" postępują błyskawicznie. Nowa ścieżka pieszo-rowerowa na Ostróżnie ma już położoną nawierzchnię asfaltową.
Ścieżka pieszo-rowerowa na Ostróżnie / materiały prasowe UM Zawidów
Ścieżka pieszo-rowerowa na Ostróżnie / materiały prasowe UM Zawidów

Na początku kwietnia Urząd Miejski w Zawidowie rozstrzygnął przetarg, w którym wyłoniono wykonawcę ścieżki pieszo-rowerowej w ramach projektu unijnego Witka-Smeda. Roboty budowlane ruszyły z kopyta. Wykonawca wykorytował teren, wykonał podbudowę, odwodnienie, przygotował grunt pod miejsce wypoczynku, a niedawno także położył nawierzchnię z asfaltu.

Przed ekipą budowlańców jeszcze prace wykończeniowe, oznakowanie trasy oraz montaż elementów małej architektury dla turystów – wiaty wypoczynkowej, stołu, ławek, stojaków rowerowych oraz tablicy informacyjnej z przebiegiem trasy.

Przypomnijmy, że zawidowski ciąg pieszo-rowerowy zaprowadzi turystę do czeskiej gminy Černousy, jednego z partnerów w projekcie. Černousy wybudują podobną ścieżkę po swojej stronie. Oba te odcinki będą częścią jednej dużej trasy rowerowej zbudowanej na kształt pętli, prowadzącej wzdłuż zbiornika Witka w Niedowie.

Program Interreg V-A Republika Czeska - Polska. Projekt pn. "Witka-Smeda – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-czeskiego – etap I", współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Mapa z przebiegiem trasy

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Straż Graniczna / zdjęcie ilustracyjne

Z więzienia do więzienia

Na granicy
wtorek, 18 czerwca 2019, 14:04
W ręce pograniczników wpadł 32-letni bogatynianin poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna za rozprowadzanie narkotyków spędzi w zakładzie karnym najbliższe pół roku.
Przejazd kolumny pojazdów wojskowych / fot. GDDKiA - M. Grzegorczyk, M. Szumiata, M. Ostrowski

Czołgi na A4

Na granicy
poniedziałek, 17 czerwca 2019, 11:35
W pierwszych dniach czerwca kierowcy na dolnośląskich drogach mieli okazję zobaczyć przemieszczające się kolumny pojazdów wojskowych, w tym czołgi. Miało to związek z międzynarodowymi ćwiczeniami wojskowymi Noble Jump 2019.

Zobacz również