NaStyku.pl

Obywatel Uzbekistanu zatrzymany przez straż graniczną. Pomagał innym cudzoziemcom nielegalnie przekraczać granicę

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie, na terenie powiatu zgorzeleckiego zatrzymali "kuriera" przewożącego cudzoziemców przebywających w Polsce nielegalnie.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali do kontroli na jednej z dróg powiatu zgorzeleckiego auto osobowe. Pojazdem kierował 27-letni obywatel Uzbekistanu, który jak się okazało udzielił pomocy w popełnieniu przestępstwa polegającego na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej 5 cudzoziemcom. Cudzoziemcy ci, jak również 5 kolejnych zatrzymanych zostało przez niemiecką policję zaraz po nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej. Dodatkowo wewnątrz auta kierowanego przez Uzbeka funkcjonariusze ujawnili paszporty z rosyjskimi wizami należące do innych cudzoziemców.

Obywatel Uzbekistanu usłyszał zarzuty, iż działając z chęci osiągnięcia korzyści majątkowej, współdziałając z innymi osobami, oraz w zamiarze aby inne osoby popełniły czyn zabroniony, udzielił pomocy w przekroczeniu wbrew przepisom granicy RP grupie co najmniej 5 cudzoziemców. Uzbek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolne poddał się karze grzywny wynoszącej 6 tysięcy złotych. Dodatkowo wobec cudzoziemca funkcjonariusze wszczęli postępowanie w sprawie zobowiązania go do wyjazdu z Polski - wyjaśnia mjr SG Joanna Konieczniak.

Uzbek czasu wydalenia, na podstawie postanowienia sądu przebywać będzie w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również