NaStyku.pl

Pod Zgorzelcem powstanie potężne centrum logistyczno-magazynowe

Hillwood Europe planuje budowę centrum logistyczno-magazynowego pod Zgorzelcem. Inwestycja ma być zlokalizowana tuż przy zjeździe z autostrady A4. W przyszłości na terenie parku pracę będzie mogło znaleźć około 1500 osób.
Przy zjeździe z autostrady A4 powstanie nowoczesny park logistyczno-magazynowy | materiały www.industrial.pl
Przy zjeździe z autostrady A4 powstanie nowoczesny park logistyczno-magazynowy | materiały www.industrial.pl

Hillwood w Polsce

Hillwood jest jedną z największych firm z branży nieruchomości, która od 25 lat buduje oraz inwestuje na całym świecie. W Polsce spółka koncentruje się głównie na działalności związanej z zakupem, finansowaniem i budową magazynów oraz obiektów przemysłowych, przeznaczonych pod długoterminowy wynajem. Firma zapewnia, że parki logistyczno-magazynowe budowane są przy wykorzystaniu najnowszych technologii, co pozwala na efektywne prowadzenie działalności operacyjnej ich użytkownikom. Większość inwestycji jest realizowana w ramach tzw. budowy spekulacyjnej, czyli przed zawarciem umów najmu.

Wielki park logistyczno-magazynowy pod Zgorzelcem

Portal Investmap.pl poinformował, że w ciągu kilku najbliższych lat Hillwood Europe planuje zainwestować w Zgorzelcu kilkadziesiąt milionów euro. Inwestor chce wybudować nowoczesną bazę logistyczno-magazynową, zlokalizowaną w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Przedsięwzięcie ma być realizowane etapami.

Zatrudnienie znajdzie około 1,5 tys. osób

Całkowita powierzchnia logistyczno-produkcyjna wyniesie około 200 tys. metrów kwadratowych. Hillwood Europe planuje postawić w Zgorzelcu trzy duże hale oraz dwie mniejsze (39 610 m2, 58 667 m2, 51 342 m2, 10 326 m2, 59 985 m2). Spółka planuje także budowę hal dostosowanych pod konkretnego inwestora, który będzie chciał na przykład uruchomić na terenie parku swoją fabrykę (tzw. BTS-y). Obiekt ma zostać wyposażony w bramy i rampy rozładunkowe, a w pobliżu ma znajdować się plac manewrowy oraz parking dla samochodów ciężarowych. Szacuje się, że na terenie bazy pracę znajdzie około 1,5 tys. osób.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

25 lat Transgranicznego Dialogu Kobiet - zdjęcie nr 48

25 lat polsko-niemieckiej współpracy kobiet

Na granicy
sobota, 09 grudnia 2017, 21:39
W 1992 r. Angela Schied z Görlitz wysłała list do kobiet w Zgorzelcu z propozycją współpracy. Jak Polki odpowiedziały na zaproszenie? Tego można było się dowiedzieć podczas konferencji inaugurującej 25-lecie Transgranicznego Dialogu Kobiet.
Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz | materiały prasowe Kulturservice Görlitz

Program Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Na granicy
czwartek, 30 listopada 2017, 10:13
1 grudnia rusza Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w romantyczno-zabytkowej scenerii ulicy Brüderstraße i Rynku Untermarkt na starówce w Görlitz. Sprawdź, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy. Znajdziesz tu cały program!

Zobacz również