NaStyku.pl

Kierowca tira wiózł na pace skradzione w Niemczech samochody

Funkcjonariusze służby celno – skarbowej zatrzymali kierowcę litewskiego tira. Mężczyzna na naczepie ciężarówki wiózł trzy kradzione samochody marki BMW.
Trzy BMW zostały skradzione na terenie Niemiec| fot.: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Trzy BMW zostały skradzione na terenie Niemiec| fot.: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

W ubiegły piątek 26 stycznia br. około godziny 23.00 na terenie MOP (miejsca odpoczynku podróżnych) w Żarskiej Wsi funkcjonariusze służby celno – skarbowej zatrzymali do wyrywkowej kontroli samochód ciężarowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca przewoził na naczepie trzy samochody osobowe marki BMW wyprodukowane w 2015 r. W trakcie kontroli podejrzenia mundurowych wzbudził wygląd pojazdów oraz to, że mężczyzna nie posiadał dokumentów przewożonych aut.

Po zweryfikowaniu numerów rejestracyjnych pojazdów w Systemie Informacji Schengen ustalono, że samochody o szacunkowej wartości 150 tys. euro zostały skradzione na terenie Niemiec. O sprawie poinformowano zgorzelecką policję.

To nie pierwszy przypadek, gdy funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno – Skarbowego we Wrocławiu odzyskali skradzione pojazdy. W ubiegłym roku, w trakcie kontroli przewozu drogowego towarów ujawnili dwa BMW. W tym przypadku okazało się, że samochody były przewożone również skradzionym na terenie Francji samochodem ciężarowym.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Podpisano porozumienie o realizacji wspólnego projektu przez KWP we Wrocławiu oraz KWP w Libercu (fot.: KWP Wrocław)

Polsko-czeska współpraca policji

Na granicy
poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 09:31
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Libercu starają się o środki unijne na projekt poświęcony zwiększeniu bezpieczeństwa na polsko-czeskim pograniczu. W realizację zadań włączono m.in. zgorzelecką jednostkę.
Görlitz

Powiat Görlitz obchodzi 10. urodziny

Na granicy
czwartek, 09 sierpnia 2018, 10:21
Chcielibyście zobaczyć Starostwo Görlitz i poznać jego pracowników? Czy można się zgubić w budynku starostwa? Jaki jest smak kawy wypijanej w biurach? Czy pracownicy administracyjni potrafią upiec pyszne ciasta? Jesteście ciekawi odpowiedzi?

Zobacz również