NaStyku.pl

Kierowca tira wiózł na pace skradzione w Niemczech samochody

Funkcjonariusze służby celno – skarbowej zatrzymali kierowcę litewskiego tira. Mężczyzna na naczepie ciężarówki wiózł trzy kradzione samochody marki BMW.
Trzy BMW zostały skradzione na terenie Niemiec| fot.: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Trzy BMW zostały skradzione na terenie Niemiec| fot.: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu

W ubiegły piątek 26 stycznia br. około godziny 23.00 na terenie MOP (miejsca odpoczynku podróżnych) w Żarskiej Wsi funkcjonariusze służby celno – skarbowej zatrzymali do wyrywkowej kontroli samochód ciężarowy na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca przewoził na naczepie trzy samochody osobowe marki BMW wyprodukowane w 2015 r. W trakcie kontroli podejrzenia mundurowych wzbudził wygląd pojazdów oraz to, że mężczyzna nie posiadał dokumentów przewożonych aut.

Po zweryfikowaniu numerów rejestracyjnych pojazdów w Systemie Informacji Schengen ustalono, że samochody o szacunkowej wartości 150 tys. euro zostały skradzione na terenie Niemiec. O sprawie poinformowano zgorzelecką policję.

To nie pierwszy przypadek, gdy funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno – Skarbowego we Wrocławiu odzyskali skradzione pojazdy. W ubiegłym roku, w trakcie kontroli przewozu drogowego towarów ujawnili dwa BMW. W tym przypadku okazało się, że samochody były przewożone również skradzionym na terenie Francji samochodem ciężarowym.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Informacje ogólne oraz utrudnienia w ruchu

Europamarathon 2018. Utrudnienia w ruchu

Na granicy
wtorek, 22 maja 2018, 09:11
W niedzielę 3 czerwca ulicami Zgorzelca i Görlitz pobiegną uczestnicy 15. edycji Europamarathonu. To ważna cykliczna impreza, która rozgrywana jest każdego roku na zgorzeleckich ulicach.
Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza na wycieczkę do Görlitz.

Wycieczka z Muzeum Łużyckim do Görlitz

Na granicy
wtorek, 15 maja 2018, 13:07
Rozpoczęliśmy sezon wycieczkowy! Miło nam poinformować, że już w najbliższy czwartek 17 maja o godzinie 16:30 ruszy klasyczna wycieczka przez stare miasto Görlitz.

Zobacz również

15. Nyski Festiwal Filmowy.
Na granicy
czwartek, 10 maja 2018, 09:10

Nyski Festiwal Filmowy

W tym roku już po raz 15 odbędzie się na...