NaStyku.pl

Zgorzelec: Straż graniczna zatrzymała Syryjczyków bez dokumentów tuż przy granicy z Niemcami

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali pięciu cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, wjechali do Polski nielegalnie oraz usiłowali niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę.
fot. NOSG
fot. NOSG

Jak informuje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej, funkcjonariujesz ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie prowadzą w dalszym ciągu intensywne kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Podczas prowadzenia takich kontroli funkcjonariusze zatrzymali obywatela Uzbekistanu, który udzielał pomocy 5 obcokrajowcom w popełnieniu przestępstwa polegającego na niezgodnym z prawem przekroczeniu granicy państwowej.

Do zatrzymania doszło w czwartek 2 lutego w powiecie zgorzeleckim, na jednej z dróg prowadzących do granicy z Niemcami. Kierujący autem osobowym 30-letni obywatel Uzbekistanu przewoził 5 innych cudzoziemców, którzy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów stwierdzających tożsamość i obywatelstwo. Cudzoziemcy podają, że są obywatelami Syrii i że szlakiem bałkańskim poprzez Turcję dotarli na Słowację, gdzie otrzymali potwierdzenie pobytu cudzoziemca - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy NOSG.

Obywatel Uzbekistanu został zatrzymany za udzielenie pomocy 5 migrantom w przekroczeniu wbrew przepisom granicy państwowej z Polski do Niemiec.

Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej, obywatel Uzbekistanu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zabrał samochodem osobowym 5 Syryjczyków ze Słowacji,  a następnie jadąc tranzytem przez Polskę, miał przekroczyć wbrew przepisom granicę państwową z Polski do Niemiec.

30-latek usłyszał zarzuty, przyznał się do nich i dobrowolnie poddał się karze 1 roku  pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 3 lata. Syryjczycy natomiast przekazani zostali na Słowację w ramach readmisji.

Zobacz też: 

Zgorzelec: Pijany prowadził koparko-ładowarkę. Miał też cofnięte uprawnienia do kierowania i był poszukiwany

Zgorzelec: Uciekał przed policjantami bo myślał, że jest nietrzeźwy. Alkomat nic nie wykazał

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również