NaStyku.pl

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.
fot. Organizator
fot. Organizator

21. edycja festiwalu już w sobotę, 15 czerwca, od godziny 14:00 w Parku Miejskim w Görlitz. Poznaj kraje i ludzi, ciesz się kolorowym zgiełkiem i pozwól, aby program sceniczny zabrał Cię do najróżniejszych zakątków świata.

Nie zabraknie tańca, śpiewu i śmiechu a dzieci po raz kolejny będą mogły wyruszyć w podróż przez różne kraje i kontynenty dzięki Paszportowi Obywatela Świata.

Oficjalne otwarcie festynu o godzinie 14:00 a po nim gry, zabawy, majsterkowanie, występy muzyczne i taneczne. Na scenie zobaczymy m.in.: TSC Görlitz, Oriental Fusion czy zespół Ornament projektu MY z RABRYKI.

Polskie i międzynarodowe piosenki ludowe w nowoczesnej odsłonie zaprezentuje zespół Wygi-Basy ze Zgorzelca, a w klimat pop latino zabierze Berenice. 

Nie przegap okazji do zaczerpnięcia z bogatego dorobku kultur świata oraz sprawdzenia ile nas łączy, pomimo naszej różnorodności.

Na zakończenie, w niedzielę 23 czerwca o godzinie 10:00 nabożeństwo na biblijny temat „Znoście się wzajemnie w miłości” – w kościele Frauenkirche w Görlitz.

Więcej informacji dostępne na profilu fb: FDKW.goerlitz

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zgorzelec.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również