NaStyku.pl

Zgorzelec przekazał Betlejemskie Światełko Pokoju do Gӧrlitz

Burmistrz Zgorzelca, Rafał Gronicz i zgorzeleccy harcerze przekazali nadburmistrzowi Gӧrlitz Betlejemskie Światełko Pokoju.
fot. Matthias Wehnert
fot. Matthias Wehnert

Nieco bardziej oficjalnie niż zwykle, bo w towarzystwie dolnośląskiego wicemarszałka Krzysztofa Maja i saksońskiej minister nauki, kultury i turystyki Barbary Klepsch, burmistrz Rafał Gronicz i zgorzeleccy harcerze przekazali nadburmistrzowi Gӧrlitz Betlejemskie Światełko Pokoju dla naszych sąsiadów.

Z Wrocławia do Zgorzelca przywiózł je osobiście Komendant ZHP Dolny Śląsk Arkadiusz Rudolf. Przekazanie światełka odbyło się w poniedziałek, 12 grudnia, o 17:30 na moście Staromiejskim. Krótkie spotkanie, ostatnie przed Świętami Bożego Narodzenia, to zwyczajowa okazja do złożenia sobie życzeń, wśród których tym razem dominowały te o pokoju, cieple i przyjaźni. Przywiezione z Betlejem do Europy symboliczne Światło, przekazywane z rąk do rąk w niezwykłej sztafecie, której towarzyszy hasło „Światło dla Ciebie”, jak co roku powędrowało na zachodni brzeg Nysy i do kościołów, gdzie zanieśli je zaproszeni na spotkanie duchowni z polskich i niemieckich parafii katolickich i prawosławnej.

Mieszkańcy Zgorzelca i Gӧrlitz będą mogli zabrać je ze świątyń do swoich domów, aby swoim blaskiem i ciepłem rozpraszało zmartwienia i zimowy mrok.

 fot. Matthias Wehnert

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również