NaStyku.pl

Wystartuj w imprezie na orientację

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Zgorzelcu zaprasza miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu do udziału w „Imprezie na Orientację”. Poznaj szczegóły.
Impreza na orientację 2017
Impreza na orientację 2017

Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych w Zgorzelcu zaprasza miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu do udziału w „Imprezie na Orientację”. Poznaj szczegóły.

„Impreza na Orientację” cieszy się sporym zainteresowaniem. Już po raz dwudziesty uczestnicy będą mogli przemierzyć bezpieczny i bardzo ciekawy pod względem krajoznawczym oraz przyrodniczym teren. Marsze na orientacje są organizowane dla dzieci, młodzieży, juniorów, seniorów i tzw. elity, czyli najbardziej doświadczonych zawodników. Wydarzenie to ma rangę zawodów wojewódzkich zaliczanych do Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację. Warto zaznaczyć, że Międzyszkolny Klub Turystyczny INO-TOP PTSM Zgorzelec wygrał drużynowo ten puchar w 2015 i 2016 r.

Na czym polegają zawody? Dwuosobowe zespoły, w odstępach czasowych, wyruszają w trasę w poszukiwaniu zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Swoją obecność w wyznaczonych miejscach muszą potwierdzić na karcie startowej. Mapy w zależności od kategorii wiekowej są mniej lub bardziej utrudnione.

Tegoroczne zawody odbędą się 23 września. Baza jest usytuowana w zgorzeleckim amfiteatrze. Dla chętnych, którzy po raz pierwszy chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, przygotowano trasę na początkujących.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również