NaStyku.pl

Wypadek na Jeziorze Berzdorfer

Jak informuje portal eLuban.pl wczoraj doszło do wypadku na jeziorze Berzdorfer See. Strażak z Lubania, wypoczywający z rodziną i przyjaciółmi zobaczył zaniepokojoną kobietę, która szukała kogoś w wodzie. Okazało się, że męża który zniknął pod wodą.
fot. eLuban.pl
fot. eLuban.pl

Mężczyzna, który zniknął pod wodą najprawdopodobniej jest mieszkańcem Jeleniej Góry i pływał w kole na kąpielisku. W tym czasie nad wodą z rodziną i przyjaciółmi wypoczywał Sławek Chorbotowicz, strażak Państwowej Straży Pożarnej z Lubania. W pewnym momencie z żoną zobaczyli kobietę, która szuka kogoś w wodzie. Natychmiast zapytali co się stało, wówczas dowiedzieli się, że kobieta szuka męża, który zniknął jej z oczu, a koło w którym pływał unosi się puste na wodzie.

Reakcja była natychmiastowa, strażak wraz z kolegą popłynęli w kierunku koła. Gdy dotarli na miejsce, łodzią dopłynęli tam również ratownicy. Po chwili pod wodą zobaczyli mężczyznę, którego z ich pomocą, ratownicy wodni podjęli na łódź i przetransportowali na pomost.

W tym czasie wyszedł na brzeg i pobiegł na pomost. Były tam już dwie polskie anestezjolożki ze szpitala w Gorlitz, Pani Szujok i Warszawska, które rozpoczęły reanimację. Sławek dołączył z ratownikiem wodnym i na zmianę prowadzili resuscytację do czasu gdy przyjechali medycy i podłączyli Lucasa (dop.red. urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej). Mężczyzna cały czas reanimowany został zabrany do szpitala w Goerlitz. - usłyszeliśmy od Grzegorza Wypycha, rzecznika prasowego KP PSP z Lubania.

Na razie nie są nam znane dalsze losy mężczyzny. 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również