NaStyku.pl

Trzy samice kangura olbrzymiego w Zoo Görlitz mają w torbach potomstwo

Joey, tak nazywa się młode kangury w ich australijskiej ojczyźnie. W zoo Görlitz nazywają się tak samo, obecnie są to Joey 1, 2 i 3.
fot. G.Drozd
fot. G.Drozd

Podczas gdy dwa młodsze joey'e nadal z ciekawością obserwują otoczenie z bezpiecznej torby matki, najstarszy z nich regularnie z niej wychodzi, wykonuje kilka niezręcznych skoków, drapie kangurzą mamę po twarzy, a następnie chowa się ponownie do torby.

Powoli jednak robi się tam ciasno, gdyż oprócz tegorocznego potomstwa, które wystawia głowę z torby, aby oglądać otaczający je świat, zeszłoroczne potomstwo nadal wkłada do niej głowę, aby napić się mleka. 

Samice kangurów mogą produkować mleko o różnym składzie, aby optymalnie zaspokoić potrzeby żywieniowe młodych w różnych fazach rozwoju - wyjaśnia kuratorka w zoo Catrin Hammer. Wspaniały wynalazek natury.

Narodziny kangurów liczone są wstecz, ponieważ rzeczywiste narodziny tych maleńkich zwierząt wielkości żelkowego misia, po ciąży trwającej zaledwie 36 dni rzadko są obserwowane. Młode kangury po raz pierwszy wychylają głowę z torby mamy w wieku sześciu miesięcy. Wtedy określa się datę urodzin na 6 miesięcy wstecz.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również