NaStyku.pl

Transgraniczny Marsz Równości przeszedł ulicami Zgorzelca

W sobotę, 30 września, Europa-Miasto Zgorzelec-Görlitz stało się świadkiem historycznego wydarzenia – Marszu Równości (Christopher Street Day) pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Równość i tolerancja nie znały granic podczas Drugiego Marszu Równości w Görlitz, który jednocześnie był pierwszym tego typu transgranicznym wydarzeniem w Saksonii. Barwna manifestacja na rzecz równouprawnienia oraz uznania praw osób LGBTIQ+, po raz pierwszy przekroczyła rzekę Nysę Łużycką i przemaszerowała ulicami Zgorzelca.

W marszu wzięło udział kilkaset osób, wśród których znaleźli się także przedstawiciele polskich organizacji wspierających osoby LGBT. Uczestnicy przeszli trasą, rozpoczynając od dworca kolejowego po niemieckiej stronie, kontynuując przez Plac Pocztowy, Mostem Staromiejskim w kierunku Zgorzelca, a następnie ulicą Daszyńskiego do pierwszego ronda i mostem Jana Pawła II wrócili do Görlitz.

Warto podkreślić, że na Marszu Równości przede wszystkim pojawiła się młodzież, która z niezwykłym zaangażowaniem wyrażała pełne poparcie dla równości, tolerancji oraz praw osób LGBTIQ+. Nie zabrakło tęczowych flag oraz akcentów o charakterze polskim. Wydarzeniu towarzyszyły dźwięki energicznej muzyki, tworząc atmosferę zabawy i radości. Te chwile jednoznacznie potwierdziły, że walka o równość i tolerancję nie ogranicza się wyłącznie do dużych miast, ale obejmuje również mniejsze miejscowości i regiony przygraniczne.

Demonstracja zorganizowana była przez Sojusz CSD Görlitz, który składa się z organizacji partyjno-politycznych oraz innych partnerów i stowarzyszeń społecznych.

fot. Miasto Zgorzelec (3) 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również