NaStyku.pl

„Okaż serce” dla Zoo Görlitz

Zrób zakupy w jednej goerlitzkich drogerii DM 28 września 2020 r. i nakarm wygłodniałe zwierzęce pyszczki w Zoo Görlitz.
Żyjące nie tylko powietrzem i miłośćią – pandy czerwone w Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec / fot.  C. Hammer
Żyjące nie tylko powietrzem i miłośćią – pandy czerwone w Naturschutz-Tierpark Görlitz-Zgorzelec / fot. C. Hammer

Dzięki akcji „Okaż serce!” DM wspiera projekty i organizacje społeczne, edukacyjne oraz kulturalne, w których ludzie zaangażowani są w przyszłość naszego społeczeństwa. Akcja 28 września 2020 r. odbędzie się w formie dnia darowizn, we wszystkich niemieckich drogeriach DM. 5% całkowitego dziennego obrotu zostanie przekazane do odpowiedniego miejscowo partnera.

W tym roku trzy goerlitzkie filie drogerii DM wybrały Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec jako partnera projektu. Dla pracowników zoo sprawą wielkiej wagi jest uwrażliwianie wszystkich odwiedzających w zakresie ochrony naszej przyrody oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt dzikich oraz starych ras zwierząt gospodarskich. Odbywa się to zarówno poprzez hodowlę zagrożonych gatunków, ale także dzięki fascynującym, bliskim kontaktom ze zwierzętami.

Ze środków zebranych w ramach akcji planowany jest zakup pożywienia dla egzotycznych mieszkańców goerlitzkiego zoo takich jak: pandy czerwone, gwarki, marmozety złotogłowe oraz pigmejki karłowate. Koszty z tego tytułu oscylują w okolicy 2000 euro miesięcznie.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Lockdown  / zdjęcie ilustracyjne / Miguel Montejano /pexels.com

4-tygodniowy lockdown w Niemczech. Co musisz wiedzieć?

Na granicy
czwartek, 29 października 2020, 12:35
Od poniedziałku, 2 listopada wchodzi w życie ogólnoniemiecki 4-tygodniowy lockdown. Przedstawiamy informacje, które mogą okazać się przydatne dla osób przekraczających polsko-niemiecką granicę.
COVID-19 / fot. pexels.com

Nowe zarządzenia i zaostrzone kontrole w Görlitz

Na granicy
wtorek, 27 października 2020, 14:22
W związku z dalszym wzrostem liczby zakażeń w powiecie Görlitz Starostwo Powiatowe wydało nowe zarządzenie, które obowiązuje od poniedziałku, 26 października 2020 r.

Zobacz również