NaStyku.pl

Niemcy wprowadzają abonament na transport publiczny. Bilet będzie kosztował 49 euro miesięcznie

Dla wielu Niemców to bardzo atrakcyjna cena biletu miesięcznego, z którego będzie można korzystać na terenie całego kraju i we wszystkich środkach transportu publicznego. Ta oferta może zainteresować też Polaków mieszkających przy granicy.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Jeśli często odwiedzasz Niemcy lub tam pracujesz ta oferta może być bardzo ciekawa. Rząd federalny i kraje związkowe osiągnęli porozumienie w sprawie jednolitego biletu obowiązującego w komunikacji miejskiej i środkach transportu regionalnego na terenie całych Niemiec. Bilet ma zacząć obowiązywać od 1 kwietnia, a jego cenę ustalono na 49 euro. 

Bilet będzie dostępny w formie abonamentu, który będzie można anulować co miesiąc. Bilet ma być dostępny w formie cyfrowej, ale prawdopodobnie będzie również dostępny w formie plastikowej karty. Z biletu będzie można skorzystać we wszystkich środkach transportu miejskiego i pociągach regionalnych na terenie całego kraju. Tak zwany „bilet klimatyczny” będzie można kupić cyfrowo lub w automatach biletowych i podobnie jak bilet za 9 euro będzie to bilet za 49 euro powinien również umożliwiać podróżowanie autobusami i pociągami po całych Niemczech . Dotyczy to jednak tylko transportu lokalnego. Bilet nie będzie ważny w pociągach dalekobieżnych, takich jak ICE, IC czy EC.

Bilet można zarezerować na stronie Deutschlandticket. Nie jest ona oficjalną aplikacją władz ani Deutsche Bahn. Deutschlandticket umożliwi kupienie oraz anulowanie abonamentu.

Podobnie jak przy bilecie za 9 euro i tym razem nie będzie można przewozić bezpłatnie rowerów. W tym przypadsku trzeba będzie wykupić dodatkowy bilet. W Deutsche Bahn dzienny bilet na lokalny transport publiczny kosztuje obecnie sześć euro. Więc 49 euro to naprawdę bardzo dobra oferta dla osób, które codziennie poruszają się komunikacją publiczną na terenie Niemiec. Tańszy bilet ma obowiązywać przez dwa lata. 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również