NaStyku.pl

Nie chcieli pracować w Polsce

Zatrzymano kolejną grupę obywateli Ukrainy, którzy wykorzystali możliwość legalnej pracy w Polsce jedynie jako wjazd do strefy Schengen.
Straż graniczna / zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG
Straż graniczna / zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali kolejną grupę 7 obywateli Ukrainy, którzy wykorzystując podczas wjazdu do naszego kraju dokumenty potwierdzające pracę u polskiego pracodawcy mieli w zamiarze podjęcie zatrudnienia w innym państwie.

W środę, 27 stycznia, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie wytypowali i zatrzymali do kontroli w Żarskiej Wsi jadącego w kierunku Czech Mercedesa Sprintera. Autem tym podróżowało siedmioro obywateli Ukrainy w wieku 31-51 lat. Podczas kontroli cudzoziemcy okazali funkcjonariuszom dokumenty, na podstawie których mogli leganie podjąć zatrudnienie w polskich firmach. Jednak po przyjeździe do Polski obywatele Ukrainy nie kontaktowali się z polskim pracodawcą, a ich celem podróży były Czechy. Z uwagi na to, iż cel wjazdu cudzoziemców do Polski i warunki ich pobytu były niezgodne z deklarowanymi podczas przekraczania wschodniej granicy zostali oni zatrzymani.

Komendant Placówki SG w Zgorzelcu wszczął postępowanie administracyjne zmierzające do wydania Ukraińcom decyzji, na podstawie których będą musieli wyjechać z Polski.

Ostatnia tak liczna grupa zatrzymana została w poniedziałek, 25 stycznia, przez funkcjonariuszy SG ze Zgorzelca. Wówczas także obywatele Ukrainy wykorzystali uzyskane dokumenty pozwalające im na legalną pracę jedynie jako możliwość wjazdu do strefy Schengen.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Jak / fot. www.zoo-goerlitz.de C. Hammer
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 12:14

Biała jak śnieg

Zgodnie z panującym w pogodzie białym trendem, w Zoo Goerlitz...
Kinderstadt 2018 / fot. Jakub Purej
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 08:18

Nowości z Miasta Dzieci!

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku w...