NaStyku.pl

Praca w Polsce miała im umożliwić podróż do krajów Europy Zachodniej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymali 8 obywateli Ukrainy, którzy wykorzystując podczas wjazdu do naszego kraju dokumenty umożliwiające im pracę u polskiego pracodawcy mieli w zamiarze podjęcie zatrudnienia w innym państwie.
Straż Graniczna, zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG
Straż Graniczna, zdjęcie ilustracyjne / fot. NOSG

W poniedziałek, 25 stycznia, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie  zatrzymali 45-letniego obywatela Ukrainy. Funkcjonariusze ustalili, że cudzoziemiec, po przyjeździe do Polski w listopadzie 2020 roku, nie podjął pracy u polskiego pracodawcy jak deklarował podczas przekraczania granicy tylko wyjechał do Francji i tam podjął zatrudnienie. Komendant PSG w Zgorzelcu wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu i określił 6-miesięczny zakaz wjazdu na terytorium Polski oraz innych państw obszaru Schengen. 

Natomiast dzisiaj (26.01) kwadrans po północy funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie  wytypowali i zatrzymali do kontroli w Żarskiej Wsi jadącego w kierunku Niemiec Opla Vivaro. Autem tym podróżował siedmioro obywateli Ukrainy – 6 kobiet w wieku 54-68 lat oraz 54-letni mężczyzna. Podczas kontroli cudzoziemcy okazali funkcjonariuszom dokumenty, na podstawie których mogli leganie podjąć zatrudnienie w polskich firmach. Jednak po przyjeździe do Polski obywatele Ukrainy nie kontaktowali się z polskim pracodawcą, a ich celem podróży była Holandia. Tam bowiem chcieli podjąć pracę. Z uwagi na to, iż cel wjazdu cudzoziemców do Polski i warunki ich pobytu były niezgodne z deklarowanymi podczas przekraczania wschodniej granicy zostali oni zatrzymani.

Komendant Placówki SG w Zgorzelcu wszczął postępowanie administracyjne zmierzające do wydania Ukraińcom decyzji, na podstawie których będą musieli wyjechać z Polski.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również

Jak / fot. www.zoo-goerlitz.de C. Hammer
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 12:14

Biała jak śnieg

Zgodnie z panującym w pogodzie białym trendem, w Zoo Goerlitz...
Kinderstadt 2018 / fot. Jakub Purej
Na granicy
piątek, 12 lutego 2021, 08:18

Nowości z Miasta Dzieci!

Polsko-niemieckie Miasto Dzieci rozpoczęło swoją działalność w 2004 roku w...