NaStyku.pl

Napisz lub nagraj pamiętnik. Weź udział w konkursie Most - Granica

Socjologowie z Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają mieszkanki i mieszkańców Zgorzelca do udziału w konkursie na pamiętnik „Most-granica”.
fot. Organizator
fot. Organizator

Restrykcje wprowadzone w związku z pandemią Covid-19, a dokładnie regulacje ograniczające ruch przygraniczny, bardzo mocno dotknęły takie społeczeństwa jak my, których życie opiera się na codziennym przekraczaniu granicy. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z zamkniętymi granicami, dla innych wspomnienie czasów, od których zdążyli już odwyknąć. Bez względu na to, czy covidowe czy ustrojowe, okresy zamykania granic uniemożliwiały pracę/ edukację, ograniczały dostęp do kultury, nierzadko rozdzielały z najbliższymi na kilka miesięcy. Czy miały pozytywne aspekty? Konkurs ma na celu zebranie wspomnień i utrwalenie, jak przeobrażenia granicy (i te związane z pandemią, i te wcześniejsze) były doświadczane przez osoby żyjące na pograniczach.Jakie emocje wzbudzały? Jakie zmiany przynosiły?

Socjologowie z Uniwersytetu Wrocławskiego czekają na Państwa opowieści o życiu w mieście przygranicznym. Proszą o przygotowanie wypowiedzi pisemnej (w formie pliku tekstowego lub rękopisu) albo ustnej (nagranie), w której mieszkańcy odniosą się do granicy.

W konkursie przewidziano nagrody pieniężne o łącznej puli 20 tysięcy złotych. Wspomnienia zbierane są do 15 września 2023 roku, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi przed 15 grudnia 2023. S

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: wns.uwr.edu.pl lub pisząc pod adres mailowy most-granica@uwr.edu.pl.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również