NaStyku.pl

Molli i jej 12 prosiąt zyskują więcej miejsca

W wyniku oficjalnego zarządzenia "aresztu domowego" dla świń w celu powstrzymania afrykańskiego pomoru świń, w Zoo Görlitz powstało pierwsze w Niemczech "terrarium dla świń".
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce cztery miesiące temu, podczas którego do terrarium wprowadziły się świnie tybetańskie.

W międzyczasie, w chlewie na terenie zagrody wiejskiej, locha Molli wydała na świat 12 prosiąt. W związku z tym Molli ze swoimi dziećmi przeniosła się do terrarium, a trzy tybetańskie maciory wprowadziły się do zagrody wiejskiej.

Biorąc pod uwagę stosunek 13 świń siodłatych do 3 świń tybetańskich, decyzja o zamianie lokum dla świń nie była trudna -  wyjaśnia inspektor zoo Steffi Späthe.

Mimo, iż po przeprowadzce świnie siodłate nadal przebywają wyłącznie w pomieszczeniu, doceniają dodatkową przestrzeń, słońce i światło radosnym chrumkaniem i szaleństwami na terenie obszernego terrarium.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również