NaStyku.pl

Mały ruch przygraniczny bez kwarantanny

„Mały ruch przygraniczny” na przykład w celach zakupowych lub spacerowych jest nadal możliwy po obu stronach granicy - w ramach pobytu do 24 godzin bez kwarantanny.
Most Staromiejski / fot. UM Zgorzelec
Most Staromiejski / fot. UM Zgorzelec

Saksońskie Ministerstwo Spraw Społecznych zmieniło saksońskie zasady kwarantanny dla wjeżdżających z obszaru ryzyka. Saksońskie regulacje dopuszczają krótki pobyt do 24 godzin np. w celach zakupowych po obu stronach granicy. Z obowiązku domowej kwarantanny są wyłączone ponadto osoby, które przyjeżdżają do Saksonii, aby odwiedzić krewnych 1. stopnia, małżonka/małżonkę lub partnera życiowego nie mieszkającego w tym samym gospodarstwie domowym lub też mają prawo do opieki lub kontaktów. Kwarantanna nie dotyczy również osób pracujących, studiujących lub uczących się w Saksonii, które przynajmniej raz w tygodniu wracają do swojego miejsca zamieszkania, jak również personelu służby zdrowia oraz osób zatrudnionych  w przewozie towarów i osób przez granicę bez ograniczeń czasowych.

Ważna informacja dla polskich obywateli: w Niemczech jest obowiązek noszenia maseczek w sklepach, w komunikacji publicznej i w specjalnie oznakowanych strefach dla pieszych.

Po stronie niemieckiej handel działa, zamknięte zaś są muzea, kina, teatr, placówki spędzania czasu wolnego. Restauracje działają na wynos.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Polsko-niemieckie ćwiczenia na granicy / fot. NOSG

Polsko-niemieckie ćwiczenia na granicy

Na granicy
piątek, 27 listopada 2020, 12:34
Funkcjonariusze SG oraz niemieckiej Policji uczestniczyli we wspólnych ćwiczeniach. To element trwającego od listopada 2018 roku projektu wsparcia finansowego Wspólnych Polsko – Niemieckich Placówek ze Środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz również