NaStyku.pl

Lockdown w Niemczech przedłużony do końca stycznia

Twardy lockdown, który rozpoczął się w Niemczech w połowie grudnia, miał zakończyć się 10 stycznia 2021 r., jednak kanclerz i premierzy landów zdecydowali o jego wydłużeniu do 31 stycznia.
Görlitz
Görlitz

Edukacja. W Saksonii szkoły, internaty szkolne, przedszkola i żłobki pozostaną zamknięte do końca stycznia 2021r. Jedynie przedostatnie i ostatnie klasy szkół ponadpodstawowych (klasy 9. i 10. Oberschule, klasy 11. i 12. w gimnazjach, klasy 12. i 13. w gimnazjach zawodowych, Fachoberschule) wrócą 18 stycznia na zajęcia do szkół.

Pozostałe roczniki pozostaną na nauczaniu zdalnym do 29 stycznia. Dla dzieci klas 1-4 szkół podstawowych i specjalnych oraz dzieci przedszkolnych i korzystających ze świetlic, tych rodziców, którzy pracują w ważnych systemowo zawodach, placówki będą otwarte.

Ferie zimowe w Saksonii rozpoczną się wcześniej i potrwają tydzień, czyli odbędą się w terminie od 1 do 6 lutego. Drugi tydzień ferii zimowych zostanie przeniesiony na Wielki Tydzień przed Wielkanocą, w związku z tym tegoroczna przerwa wielkanocna potrwa od 27 marca do 10 kwietnia.

Od 8 lutego szkoły podstawowe i przedszkola będą otwarte w ograniczonym trybie funkcjonowania. Grupy przedszkolne i klasy będą oddzielone od siebie, tak jak miało to miejsce na wiosnę 2020 r. W szkołach ponadpodstawowych od klas 5. zajęcia będą prowadzone w trybie hybrydowym – na przemian stacjonarnie i zdalnie w domu.

Kontakty prywatne mają być ograniczone do spotkań tylko z osobami z własnego gospodarstwa domowego i maksymalnie z 1 osobą spoza własnego gospodarstwa domowego. W powiatach, w których wskaźnik zachorowania przekracza 200 zakażeń na 100 tys. mieszkańców można przemieszczać się tylko w promieniu 15 km od swojego miejsca zamieszkania.

 

Przeczytaj też: Lockdown w Niemczech właśnie się zaczął. Co to oznacza? i Negatywny wynik przepustką do pracy i szkoły. Burmistrz Zgorzelca interweniuje u Premiera Saksonii

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również