NaStyku.pl

Krzyknął do niemieckich policjantów „Nie złapiecie mnie!” i przepłynął wpław Nysę

Mężczyzna, który przepłynął Nysę Łużycką i w samych slipkach i skarpetkach biegał po Przedmieściu Nyskim był poszukiwany przez niemieckie organy ścigania. Prawdopodobnie miał przy sobie przedmioty pochodzące z kradzieży.
Niemiecka policja osobiście złożyła gratulacje transgranicznemu morsowi :)
Niemiecka policja osobiście złożyła gratulacje transgranicznemu morsowi :)

Wracamy do sprawy zatrzymania przez niemieckich policjantów mężczyzny, który w środę (21.04) przepłynął przez Nysę Łużycką i biegał w samych slipach i skarpetkach po Przedmieściu Nyskim.

Uciekinierem okazał się poszukiwany przez niemieckie organy ścigania 33-letni Polak. Mundurowi zauważyli go na jednej z ulic w Görlitz. Zwrócił na siebie uwagę, ponieważ niósł wypełnione po brzegi torby. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może mieć przy sobie fanty pochodzące z kradzieży, dlatego postanowili go skontrolować. Na widok policjantów Polak zaczął uciekać, wbiegł na jedno z podwórek, przeszedł przez 4-metrowy mur i krzyknął do stróżów prawa „Nie złapiecie mnie!”. Zdjął ubranie, wskoczył do Nysy Łużyckiej i przepłynął na polską stronę.

Na Przedmieściu Nyskim pojawili się niemieccy policjanci, którzy jeszcze po pieszym pościgu zatrzymali uciekiniera. Podejrzany został przekazany polskim funkcjonariuszom. Z rzeki wyłowiono również torby mężczyzny. Znajdowały się w nim prawdopodobnie skradzione przedmioty: dwie wiertarki udarowe w oryginalnym opakowaniu, zestaw wierteł, dwa zestawy ogniw guzikowych oraz niebieska kurtka dla psa ze znaczkiem podatkowym miasta Görlitz.

Polska prokuratura ma podjąć teraz decyzję o dalszych krokach w sprawie ekstradycji mężczyzny do Niemiec. Śledczy z Niemiec przejmują śledztwo i sprawdzają, czy zarekwirowane narzędzia pochodzą z kradzieży.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Worcation 2019 / fot. Jakub Purej

Ruszyły zapisy na WORCATION 2021!

Na granicy
czwartek, 06 maja 2021, 08:49
Lubisz odkrywać historię? Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie lata? Zapisz się na „Worcation” i spędź lato w Europa-Mieście Zgorzelec-Görlitz!

Zobacz również

Niemiecka policja osobiście złożyła gratulacje transgranicznemu morsowi :)
Na granicy
środa, 21 kwietnia 2021, 09:13

Transgraniczne morsowanie

U nasz na dzikiem zachodzie... Do tej pory tak myślałem,...