NaStyku.pl

Jechał z kontrabandą do Holandii. Był pijany i miał podrobione prawo jazdy

Pogranicznicy zatrzymali pijanego kierowcę, który posługiwał się fałszywym prawem jazdy. Jego celem była Holandia, gdzie miał dostarczyć papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
Jechał z papierosami do Holandii / fot. NOSG
Jechał z papierosami do Holandii / fot. NOSG

Dzisiaj (1 marca) kilka minut po północy uwagę funkcjonariuszy ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki Straży Granicznej w Ludwigsdorie zwrócił stojący na parkingu MOP Żarska Wieś samochód osobowy marki Citroen Berlingo. Gdy mundurowi podeszli do pojazdu i otworzyli drzwi, kierowca prawnie z niego wypadł. Początkowo pogranicznicy sądzili, że siedzący za kierownicą mężczyzna mógł zasłabnąć. Sytuacja była jednak zgoła inna… Wszystkie wątpliwości rozwiała silna woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To nie jedyne przewinienia mężczyzny. Wewnątrz pojazdu funkcjonariusze znaleźli 9 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ich szacunkowa wartość to 6 270 zł. Wyroby tytoniowe były ukryte w kartonowych pudłach po makaronie. Kierowca, 51-letni mieszkaniec Radomia, oświadczył, że nie wiedział nic papierosach i upierał się, że przewozi makaron dla swojej znajomej, która mieszka w Holandii – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Radomianin w tracie kontroli okazał także podrobione międzynarodowe włoskie prawo jazdy. Na domiar złego w trakcie dokonanych ustaleń wyszło na jaw, że mężczyzna od 2007 roku ma zatrzymane prawo jazdy i nie wolno mu kierować pojazdami mechanicznymi.   

Został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje odpowie za przestępstwa, których się dopuścił.   

fot. NOSG

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również