NaStyku.pl

I-AH hurra, Zoo Görlitz ma młodego osła!

I-AH hurra, Zoo Görlitz ma młodego osła!
fot. Nasze Zoo
fot. Nasze Zoo

Przez kilka tygodni załoga zoo z niecierpliwością oczekiwała na zbliżające się narodziny turyńskiego osła leśnego. W końcu nadszedł ten moment, wraz z początkiem dyżuru o poranku, młody osioł z zaciekawieniem spoglądał na przybyłych opiekunów zwierząt. 

Matka Tessina i młode mają się dobrze - z radością, podczas wstępnego badania, stwierdza weterynarz i dyrektor zoo dr Sven Hammer. Żołądek jest pełny, to znaczy, że już piło, a waga urodzeniowa 19,3 kg mieści się w normalnym przedziale - dodaje.  

Ku uciesze załogi zoo, wgląd pod ogon potwierdza, że młody osioł to klacz. To znaczy, iż młoda klacz, której nadano imię Tamira, może pozostać w zoo, aby rozwijać hodowlę turyńskich osłów leśnych. Mały ogier musiałby opuścić zoo w wieku około roku, aby uniknąć chowu wsobnego.

Zoo Görlitz hoduje osły od wielu dziesięcioleci. Jednak, rasa zagrożonych wyginięciem turyńskich osłów leśnych dołączyła dopiero kilka miesięcy temu, wraz z otwarciem „Osłolandii” - nowego wybiegu dla osłów.

Pochodzący z Saksonii, Turyngii i Saksonii-Anhalt osioł leśny uosabia typ osła roboczego, który przez wieki odgrywał w Niemczech ważną rolę. Wraz ze wzrostem mechanizacji, osioł stał się zbędnym zwierzęciem roboczym. Dziś jednak, ich przyjazna natura sprawia, że długouchy osioł jest popularnym zwierzęciem rekreacyjnym i terapeutycznym.

Nasi goście mogą cieszyć się pięcioosobową grupą osłów codziennie od 9:00 do 18:00.

Poza tym nasze osły i małą "Tamirę" można spotkać na wyciągnięcie ręki podczas ekskluzywnego spotkania ze zwierzętami. Informacje i rezerwacja: https://zoo-goerlitz.tivents.app/tierbegegnungen

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Festyn Kultur Naszego Świata 2024

Na granicy
wtorek, 11 czerwca 2024, 10:37
Görlitz jest kolorowe, Görlitz jest różnorodne – możesz doświadczyć tego z bliska podczas Festiwalu Kultur Naszego Świata.

Zobacz również