NaStyku.pl

Bez dokumentów do Niemiec. Straż graniczna przeciwdziała nielegalnej migracji

Zgorzeleccy pogranicznicy zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy nielegalnie usiłowali przedostać się do Niemiec. Wszyscy trafili do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu  prowadzili w pobliżu polsko-niemieckiej granicy kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Podczas tych kontroli zatrzymali 7 cudzoziemców (dwóch podających się za obywateli Turcji oraz pięciu podających się za obywateli Afganistanu).

Przeprowadzona wobec nich kontrola wykazała, że nie posiadają oni żadnych dokumentów uprawniających do przekraczania granicy państwowej oraz do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju. Ponadto cudzoziemcy oświadczyli, że jechali do Niemiec.  

Z uwagi na nielegalny pobyt w Polsce oraz brak jakichkolwiek dokumentów potwierdzających ich tożsamość i obywatelstwo cudzoziemcy na podstawie postanowienia sądu umieszczeni zostali w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również