NaStyku.pl

Bez dokumentów do Niemiec. Straż graniczna przeciwdziała nielegalnej migracji

Zgorzeleccy pogranicznicy zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy nielegalnie usiłowali przedostać się do Niemiec. Wszyscy trafili do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne
fot. Shutterstock/zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zgorzelcu  prowadzili w pobliżu polsko-niemieckiej granicy kontrole mające na celu zapobieganie i przeciwdziałanie nielegalnej migracji. Podczas tych kontroli zatrzymali 7 cudzoziemców (dwóch podających się za obywateli Turcji oraz pięciu podających się za obywateli Afganistanu).

Przeprowadzona wobec nich kontrola wykazała, że nie posiadają oni żadnych dokumentów uprawniających do przekraczania granicy państwowej oraz do legalnego pobytu na terytorium naszego kraju. Ponadto cudzoziemcy oświadczyli, że jechali do Niemiec.  

Z uwagi na nielegalny pobyt w Polsce oraz brak jakichkolwiek dokumentów potwierdzających ich tożsamość i obywatelstwo cudzoziemcy na podstawie postanowienia sądu umieszczeni zostali w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Organizator

Drugi Marsz Równości przejdzie też przez Zgorzelec

Na granicy
czwartek, 28 września 2023, 11:31
Drugi Marsz Równości (Christopher Street Day) w Görlitz odbędzie się w sobotę 30 września pod hasłem „Hand in Hand – miteinander gehen! Chodźmy razem, trzymając się za ręce!”. W tym roku przejdzie też przez Zgorzelec.
fot. Nasze Zoo

Dynie dla Zoo Görlitz!

Na granicy
wtorek, 26 września 2023, 18:53
Zoo w Görlitz przyjmie dary w postaci dyń, które wielu gości odwiedzających Zoo uprawia w swoich przydomowych ogródkach. Każdą nienaruszoną dynię, niezależnie od jej rozmiaru czy koloru, można przynieść jako darowiznę do kasy Zoo Görlitz do 1 października.

Zobacz również