NaStyku.pl

Zgorzelec: Ruszyły zapisy na „Spływ na byle czym 2021”

Do 20 lipca Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu wspólnie z Kulturservice Görlitz czeka na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w kolejnym „Spływie na byle czym” Nysą Łużycką.
Jakubowy Spływ na Byle Czym - zdjęcie nr 3
Jakubowy Spływ na Byle Czym - zdjęcie nr 3

Uwaga! W tym roku impreza uległa pewnym modyfikacjom, które pokrótce przedstawiają się tak:

 1. „Spływ na byle czym”, był do tej pory jedną z atrakcji festynów Jakuby i Altstadtfest. Nie ma w tym roku Jakubów, nie ma Altstadtfest, a „Spływ na byle czym” zyskał rangę samodzielnej imprezy, która odbędzie się w sobotę, 24 lipca! Start do spływu godzina 16:00!
 2. Start regat odbędzie się w tym roku z nadbrzeża przy moście Jana Pawła II, a miejsce zbiórki załóg to parking przy Stadthalle po niemieckiej stronie rzeki. Meta umiejscowiona będzie w rejonie skweru Uferpark (tam, gdzie do tej pory było miejsce startu).
 3. Dla uczestników zawodów przewidziane są nagrody:
  – za zajęcie 1. miejsca – 1500 zł
  – za zajęcie 2. miejsca – 1 000 zł
  – za zajęcie 3. miejsca – 500 zł
  I tu nowość! Przewidziane są także dodatkowe nagrody rzeczowe!
 4. Maksymalna ilość dopuszczonych do spływu załóg to 16 (osiem polskich i osiem niemieckich). Każda załoga otrzyma zwrot udokumentowanych kosztów budowy „byle czego” (czyli dopuszczonej do spływu przez organizatorów konstrukcji pływającej) do wysokości 100 euro.
 5. Na zgłoszenia załóg czekamy pod adresami:
  – j.pawul@zgorzelec.eu – adres mailowy dla uczestników z Polski,
  – waschtrog-regatta@goerlitz.de – adres mailowy dla uczestników z Niemiec

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem spływu, który już wkrótce dostępny będzie m.in. na stronie internetowej MDK Zgorzelec.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Casting do filmu: Cometh Girl

Casting do filmu: Cometh Girl

Na granicy
czwartek, 22 lipca 2021, 09:12
Reżyserzy szukają dziewczyny w wieku 14-17 lat, która mówi natywnie po niemiecku i zna polski na podstawowym poziomie (lub lepszym).

Zobacz również