NaStyku.pl

Zgorzelec: Most Jana Pawła II będzie zamknięty dla ruchu kołowego

Od 25 lipca do 15 października nie dojedziemy samochodem do mostu Jana Pawła II w Zgorzelcu. Ma to związek z pracami remontowymi, które wyłączą z ruchu kołowego odcinek ul. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Wolności aż do wjazdu na graniczny most.
UM Zgorzelec
UM Zgorzelec

Jak informuje wydział przygotowania i realizacji inwestycji urzędu miejskiego w Zgorzelcu, rozpoczynający się trzeci etap przebudowy ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki obejmie odcinek drogi prowadzący do drogowego mostu granicznego im. Jana Pawła II, który przez cały czas trwania prac będzie dostępny wyłącznie dla pieszych i rowerzystów, pozostając niedostępnym dla kierowców. Oznacza to, że w okresie od 25 lipca do 15 października 2022r., planując podróż samochodem z Polski do Niemiec oraz z Niemiec do Polski, należy wybierać trasy prowadzące przez przejście autostradowe Jędrzychowice-Ludwigsdorf lub przejścia drogowe w Radomierzycach, Sieniawce lub Porajowie. 

Przebudowa głównych ulic zgorzeleckiego śródmieścia, a w szczególności rozpoczynający się niebawem jej trzeci etap, wiąże się z dużymi utrudnieniami, za które przepraszamy. Są one uciążliwe dla wszystkich mieszkańców, ale szczególnie mocno dotykają kierowców, na co dzień korzystających ze zgorzeleckich dróg i mostu drogowego. Wydział inwestycji, który nadzoruje przebudowę z ramienia urzędu, dołoży starań, aby roboty na tym odcinku prowadzone były z możliwie największą intensywnością i aby dojazd do mostu granicznego otworzyć wcześniej. To, czy się uda zależy od warunków atmosferycznych, ale też od stanu infrastruktury znajdującej się w drodze, który będzie można ocenić dopiero po rozbiórce nawierzchni - informuje zgorzelecki magistrat. 

Przebudowa zgorzeleckich ulic Daszyńskiego, Piłsudskiego i Kościuszki będzie kosztować niemal 8mln zł. Miasto pozyskało na tę inwestycję blisko 4,2 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Remontów Dróg. Resztę dołoży z budżetu. 

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. OSP Porajów

Pożar ścierniska w Porajowie

Na granicy
czwartek, 11 sierpnia 2022, 09:24
Wczoraj wieczorem w Porajowie, na granicy Polski i Czech doszło do rozległego pożaru ścierniska.

Zobacz również