NaStyku.pl

Zgorzelec: Afgańczycy próbowali nielegalnie przekroczyć granicę

Czterech cudzoziemców usiłujących niezgodnie z prawem przekroczyć polsko-niemiecką granicę zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie.
fot. NOSG
fot. NOSG

Funkcjonariusze SG ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie przyjęli od zgorzeleckich policjantów czterech Afgańczyków oraz Ukraińca. Przekazani obcokrajowcy zostali zatrzymani przez policjantów do kontroli drogowej na jednej z ulic Zgorzelca, prowadzącej do granicy Niemcami. Kierowcą zatrzymanego Forda był 39-letni Ukrainiec. Funkcjonariusze SG ustalili, że Afgańczycy nie posiadali dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Z uwagi na nielegalny pobyt w naszym kraju oraz konieczność potwierdzenia ich tożsamości, zostali oni zatrzymani.

Wobec wszystkich obywateli Afganistanu wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Do czasu wydania decyzji o konieczności opuszczenia Polski, cudzoziemców zobowiązano do zgłaszania się do siedziby Placówki SG w Zgorzelcu w ustalonych terminach.

Z kolei 39-letni kierowca pojazdu został zatrzymany za udzielenie pomocy 4 migrantom w usiłowaniu przekroczenia wbrew przepisom granicy państwowej. Ukrainiec przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby wynoszący 2 lata. Dodatkowo zasądzono przepadek korzyści majątkowej osiągniętej z przestępstwa.

Za pomocnictwo w przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Nasze Zoo

Obdarowywanie zwierząt w Zoo Görlitz-Zgorzelec

Na granicy
poniedziałek, 27 listopada 2023, 09:26
W Zoo Görlitz znów robi się przytulnie, tu i ówdzie pojawiły się świąteczne ozdoby, to znaczy, iż ponownie zbliża się czas, kiedy przyjaciele czworonożnych mieszkańców zoo, mogą przynosić dla nich prezenty.

Zobacz również