NaStyku.pl

Zeszłoroczne potomstwo pand wyjechało z ZOO Görlitz-Zgorzelec na zachód

Tygodnie treningu opłaciły się! W dniu wyjazdu, niemal roczny samiec pandy czerwonej Chenpo bez wahania wszedł do skrzyni transportowej, która dzięki treningom nie była mu obca.
fot. C.Hammer
fot. C.Hammer

Dopiero gdy drzwi skrzyni się zamknęły, a ta została wyniesiona z zagrody, jego nastrój się zmienił.

Fakt, że musiał ponownie zmienić skrzynię, a następnie otrzymał zastrzyk, nie poprawił jego nastroju. Ukojenie przyniosła tkanina zarzucona na skrzynię transportową i przekąska w postaci ulubionego bambusa. Przeżuwając bambus Chenpo prawie nie zauważył wyjazdu do Dortmundu w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Dlaczego właśnie Dortmund?

Populacja pandy czerwonej w europejskich ogrodach zoologicznych, licząca około 450 sztuk, zarządzana jest w ramach programu hodowlanego. Koordynator programu ma do dyspozycji wszystkie dane genetyczne tych zwierząt. Najbardziej kompatybilne genetycznie pary dobierane są w drodze obliczeń - wyjaśnia kuratorka zoo Catrin Hammer. Celem jest utrzymanie zdrowej, genetycznie zróżnicowanej populacji.

Charyzmatyczne pandy czerwone, których ojczyzną są wyżyny Azji Środkowej w görlitzkim zoo hodowane są od 26 lat. Chenpo jest dwudziestą drugą pandą czerwoną, która przyszła na świat w Görlitz. Życzmy mu, aby szybko zadomowił się w Dortmundzie i pewnego dnia doczekał się tam własnego potomstwa.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. NOSG

Zgorzelec: Dziesięciu cudzoziemców zatrzymanych na terenie miasta

Na granicy
wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:43
Dziesięciu cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec zawróciło do Zgorzelca gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wobec zatrzymanych wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu.

Zobacz również